دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۴

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران خبر داد؛

اجرای طرح کتابخانه گردی در ۲۳ کتابخانه استان مازندران

کتابخانه گردی

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران از اجرای طرح کتابخانه گردی در شهرستان های استان همزمان با سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور در روز ۱۷ اسفند خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، آرزو ولیپور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با بیان اینکه کتابخانه مهمترین نهادی است که به نیازهای فرهنگی، اجتماعی و اطلاعاتی همه اقشار جامعه بدون در نظر گرفتن سن، جنس، مذهب، شغل، میزان تحصیلات، و دیگر خصوصیات و توانایی‌های فردی پاسخ می‌دهد، اظهار داشت: کتابخانه گردی، طرحی است که با هدف آشنایی بیشتر مردم و مسئولین دوستدار کتاب با محیط، فعالیت ها و خدمات کتابخانه ای و توجه دادن عموم مردم به کتابخانه به‌عنوان پایگاه اجتماعی و فرهنگی تأتیرگذار اجرا می شود.

وی افزود: کتابخانه های عمومی به دنبال ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و تعالی فرهنگی در جامعه هستند و قدرت اثرگذاری این مراکز حساس وقتی افزایش می یابد که مخاطبین بیشتر با شناخت کاملتر نسبت به کتابخانه های عمومی داشته باشد و لذا به دنبال ایجاد این شناخت با طرح کتابخانه گردی هستیم.

ولیپور با اشاره به تاریخ اجرای کتابخانه گردی در ۲۳ کتابخانه استان و همزمان با چهاردهمین سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی در روز پنجشنبه ۱۷ اسفند، بیان داشت: پس از تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی گام های ارزنده ای در راستای عمومی شدن گفتمان کتاب و کتابخوانی در جامعه برداشته شده است که کافی نیست و باید برای هر چه شکوفا تر شدن فعالیت های فرهنگی این نهاد، اقدامات مهمی را با همراهی مردم و مسئولین انجام داد.

وی ضمن دعوت از عمومی مردم و چهره های فرهنگی، هنری و ورزشی جهت مشارکت در این طرح فرهنگی، از استقبال مسئولین و حضور آنان در این طرح و همچنین عضویت رایگان در کتابخانه های عمومی در این روز خبر داد.