شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۰

مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان اعلام کرد؛

اجرای طرح «کتابخانه گردی» در ۱۰ کتابخانه عمومی استان کردستان

لوگو کتابخانه گردی حجم کم

مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان گفت: به مناسبت سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور، در روز ۱۷ اسفند؛ طرح «کتابخانه گردی» در ۱۰ کتابخانه عمومی استان اجرا می شود.

اسماعیل احمدی در گفت و گو با روابط عمومی اداره کل عمومی استان کردستان با اعلام این خبر اظهار کرد: طرح «کتابخانه‌گردی» امسال برای نخستین بار، به صورت ویژه در ۴۶۷ کتابخانه عمومی در سراسر کشور برگزار می شود.

وی ادامه داد: در این طرح از مسئولان به ویژه استاندار، نماینده ولی فقیه، فرمانداران، شهرداران، بخشداران، دهیاران، اعضای شورای شهر و روستا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، ائمه محترم جمعه و جماعت، اعضای انجمن‌های کتابخانه‌های عمومی استان‌ها و شهرستان‌ها و گروه‌های مرجع و نخبگان برای حضور در کتابخانه های عمومی دعوت به عمل می آید.

احمدی عنوان کرد: دعوت از هنرمندان، ورزشکاران، نویسندگان، اصحاب رسانه، اعضای انجمن های ادبی، دانشگاهیان، دانش آموزان، نخبگان، گروه های مرجع و اقشار مختلف مردم برای حضور و بازدید از کتابخانه های عمومی از اولویت های اجرای طرح کتابخانه گردی است.

وی گفت: کتابخانه های عمومی که طرح کتابخانه گردی در آن ها اجرا می شود از ساعت ۷:۳۰ صبح لغایت ۱۹ عصر روز پنج شنبه ۱۷ اسفند، آماده پذیرایی از مهمانان و بازدیدکنندگان است.

احمدی بیان کرد: عضوگیری رایگان از علاقمندان در کتابخانه های منتخب از بازدیدکنندگان و علاقمندان یکی از برنامه های مهمی است که همزمان با اجرای طرح توسط کتابداران انجام می شود.

وی افزود: نهاد کتابخانه های عمومی به عنوان یکی از مهم ترین ارکان توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه هر سال برنامه های متنوعی را به منظور جلب توجه اقشار مختلف به مقوله مطالعه اجرا می کند که طرح «کتابخانه گردی» در سال جاری یکی از آن هاست.

احمدی در پایان خواستار حضور مردم کتابخانه های عمومی شد و افزود: ارتقای سرانه مطالعه یکی از مهم ترین نیازهای جامعه است چرا که این امر در نهایت به توسعه فرهنگی جامعه و توسعه در سایر بخش های کشور منجر می شود.