شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۸

با هدف به اشتراک گذاری کتاب‌های خوانده شده؛

نشست تخصصی کتاب‌خوان شعر و ادبیات برگزار شد

بذلب

نشست تخصصی کتاب‌خوان ویژه شعر و ادبیات با حضور شاعران برجسته و اساتید ادبیات و با همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان و مؤسسه فرهنگی شهر ادب معاصر در سالن رودکی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، سلسله نشست‌های به اشتراک‌گذاری کتاب (در حوزه شعر) به صورت سراسری در کشور با همکاری مشترک نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و مؤسسه فرهنگی شهرستان ادب در سراسر کشور در حال برگزاری است که  در ایستگاه بیست و سوم به استان هرمزگان رسیده است.

در این نشست تخصصی که در سالن رودکی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، محسن زینلی‌تختی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان عنوان کرد: از اهداف مهم این نشست تخصصی، اعتلای ادبیات اسلامی و ایرانی، آشنایی با شعرا و سبک های شعری و همچنین اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در خصوص نثر و ادبیات پارسی به دیگر اقشار است.

وی تصریح کرد: همواره شخصیت‌های برجسته همچون شاعران و نویسندگان، الگوهای بزرگی برای اقشار مردم هستند و آشنایی با آنها می‌تواند در توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی مؤثر واقع شود.

محسن زینلی‌تختی خاطر نشان کرد: نشست‌های صمیمی که با حضور اهل قلم و دانش و فرهنگ برگزار می‌شود اثرگذار خواهد بود.

وی یادآور شد: شعر زبان هنر است؛ در واقع شعر با آراستگی عناصر تخیل و آراستگی همیشه دارای لطافت و مهربانی بوده و به همین دلیل است که از آن به عنوان زبانی تأثیرگذار و هدایتگر در جامعه یاد می‌شود.

غلامرضا کافی شاعر منتقد و عضو هیأت علمی دانشگاه شیراز به عنوان مهمان ویژه این نشست بیان کرد: شاعران باید با کتاب های ادبیاتی و شعرهای خوب انس یابند؛ زیرا این آثار برخی از آموزه‌های اصلی پیشکسوتان شعر و شاعری را به یاد می‌آورد.

کافی ضمن معرفی کتاب «رصد صبح» اثر «محمد کاظم مزینانی» بیان کرد: این کتاب از جنبه‌ تعلیمی برای شاعران جوان بسیار مفید و کاربردی است و نویسنده در این کتاب به نقد 20 شعر از شاعران جوان که به انتخاب «علی محمد مؤدب» در این کتاب گنجانده شده است، پرداخته است.

در ادامه این نشست، کتاب‌های «با احتیاط حمل شود» اثر «مریم انصاری» توسط «عبدالحسین انصاری»، «قاصدک نام کوچک باد است» اثر «یدالله شهرجو» توسط «غلام امینی دمشهری»، «تفنگ را از لغت نامه‌های جهان برخواهم داشت» اثر «غلام امینی دمشهری» توسط «عبدالحمید انصاری نسب» و «یک رودخانه شعر» اثر «عبدالحمید انصاری‌نسب» و «اصغر ملایی‌محمدآبادی» توسط «هادی خادمی» به اشتراک گذاشته شدند.