یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۰

با محوریت برگزاری طرح ملی «کتابخانه گردی»؛

جلسه شورای اداری کتابخانه‌های عمومی لرستان برگزار شد

جلسه اجرای طرح کتابخانه گردی

جلسه شورای اداری کتابخانه‌های عمومی استان لرستان با محوریت برگزاری هر چه‌بهتر طرح ملی «کتابخانه گردی» برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان، جلسه شورای اداری کتابخانه‌های عمومی استان با محوریت برگزاری هر چه‌بهتر طرح ملی «کتابخانه گردی» در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.

علی جهان‌آرا، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ضمن تقدیر از تلاش همکاران در انجام برنامه‌های ایام‌الله دهه مبارک فجر، جدیت بیشتر آن‌ها را برای تحقق رسالت عظیم نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور مبنی بر اشاعه و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه خواستار شد.

جهان‌آرا  از اجرای طرح ملی کتابخانه گردی در تاریخ ۱۷ اسفندماه در سراسر کشور خبر داد و بر لزوم اطلاع‌رسانی و فضاسازی در کتابخانه‌های عمومی استان برای انجام این برنامه مهم فرهنگی تأکید کرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با بیان اینکه این طرح در راستای مصوبه شورای فرهنگ عمومی کشور و هم‌زمان با چهاردهمین سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور اجرا می‌شود، اظهار داشت: باید از ظرفیت این برنامه ملی به‌منظور معرفی خدمات کتابخانه‌های عمومی و رفع مسائل و مشکلات مربوط به این حوزه به‌خوبی بهره گرفت.

رضا مختارپور، معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان نیز در این جلسه به تشریح اهمیت اجرای طرح ملی کتابخانه گردی در استان پرداخت و تلاش مجدانه همکاران در راستای برگزاری هر چه‌بهتر این برنامه فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی استان را خواستار شد.

وی از میزبانی ۱۲ کتابخانه در استان لرستان برای اجرای طرح کتابخانه گردی خبر داد و بر ضرورت تشکیل کارگروهی در شهرستان‌ها جهت برنامه‌ریزی و برگزاری هر چه‌بهتر این برنامه فرهنگی در تأکید کرد.

در ادامه، حاضرین به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص چگونگی برگزاری این برنامه مهم فرهنگی در سطح استان پرداختند و در پایان پس از تجمیع نظرات و دیدگاه‌ها، مصوبات لازم به امضای حاضرین در جلسه رسید.