یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۶

هم‌زمان با سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور؛

طرح جامع کتابخانه گردی در قزوین اجرا می‌شود

لوگو کتابخانه گردی حجم کم

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی قزوین از میزبانی ۶ کتابخانه این استان برای اجرای طرح کتابخانه گردی هم‌زمان با سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی قزوین، رؤیا اسماعیلی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اظهار داشت: با عنایت به رسالت کتابخانه‌های عمومی در ارتقای سطح فرهنگ کتاب و کتابخوانی، اطلاع‌رسانی، تعالی فرهنگی، هدایت‌ اوقات فراغت، حافظ و انتقال‌دهنده‌ ارزش‌های دینی و فرهنگی، مشاوره مناسب به اعضا، تلاش برای بازشناسی این جایگاه به‌ویژه در میان نخبگان و مدیران و تصمیم‌سازان امری ضروری است.

وی ادامه داد: کتابخانه مهم‌ترین نهادی است که به نیازهای فرهنگی، اجتماعی و اطلاعاتی تمامی اقشار جامعه بدون در نظر گرفتن سن، جنس، مذهب، شغل، میزان تحصیلات و ... پاسخ می‌دهد.

اسماعیلی تأکید کرد: ۱۷ اسفندماه هم‌زمان با سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، طرح کتابخانه گردی با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی و معرفی فعالیت‌ها و خدمات کتابخانه اجرا می‌شود. این طرح با هدف اطلاع مردم و مسئولین از فعالیت‌ها و خدمات کتابخانه‌های عمومی، به‌عنوان پایگاه اجتماعی و فرهنگی تأثیرگذار اجرا می‌شود.