دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۸

همزمان با ایام فاطمیه برگزار شد

نشست کتاب خوان با موضوع حضرت زهرا(س)

نشست تخصصی فاطمه شناسی در خارک

به مناسبت شهادت بانوی دوعالم حضرت زهرا (س) نشست کتابخوان توسط کتابخانه عمومی شهید مهدوی خارگ به میزبانی پایگاه زینبیه حوزه فاطمیه بسیج سپاه ثارالله خارگ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی  استان بوشهر نشست کتاب خوان ویژه بانوان در پایگاه زینبیه حوزه فاطمیه بسیج سپاه ثارالله خارگ برگزار شد.

در این نشست ۴ کتاب توسط خواهران بسیجی  معرفی و به اشتراک گذاشته شد.

کتاب «الگوی حیات زیبا» نوشته محمد جواد مروجی از انتشارات بوستان کتاب توسط طاهره زارع  معرفی و به اشتراک گذاشته شد. این کتاب نگاهی روایی در یازده فصل گذری بر زندگانی حضرت فاطمه زهرا (س) این بانوی بزرگوار داشته و ابعاد گوناگونی از رفتارهای حضرت را تشریح کرده تا مخاطبان از نحوه زندگی ایشان به راحتی درس بگیرند.

در ادامه مریم نجفی  کتاب «بانوی بانوان» نوشته ابوالفضل موسوی گرمارودی از انتشارات دلیل ما را با حضار به اشتراک گذاشت. این کتاب در بیست عنوان به صورت مختصر زندگانی حضرت زهرا (س) از جریان تولد تا شهادت را تشریح و تبین کرده و در این مسیر از آیات و روایات و تاریخ معتبر بهره برده است.

کتاب «رنج های حضرت فاطمه (س)» نوشته سید جعفرمرتضی عاملی از انتشارات علویان کتابی بود که توسط تهمینه مومنی  ارائه و به اشتراک گذاشته شد. این کتاب  بعد از شخصیت شناسی حضرت زهرا(س) به وقایعی از زندگانی او پرداخته  است و نگارنده به شیوه رسا و روان پاسخی قانع به شبهه افکنان و شکاکان داده است.

«کشتی پهلو گرفته» نوشته سید مهدی شجایی از انتشارات نیستان آخرین کتابی بود که توسط فریبا امیری معرفی و به اشتراک گذاشته شد. کشتی پهلو گرفته مروری برنقاط عطف حیات فاطمه زهرا (س) روایت مصائب زندگی  ایشان از زبان اطرافیان شان و نیز شخصی خودشان است.

گفتنی است در پایان نشست با اهدای لوح سپاس از ارائه  کنندگان کتاب تجلیل شد.