سه‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۶

با هدف پیگیری رفع نیازهای تعمیراتی و تجهیزاتی کتابخانه ها انجام شد؛

بازدید مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کرمان از کتابخانه‌های ارزوئیه، بافت و رابر

مخزن كتابخانه

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کرمان طی سفری یک‌روزه به شهرستان‌های ارزوئیه، بافت و رابر از کتابخانه‌های عمومی این شهرستان‌ها بازدید و با کتابداران دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی کرمان، محمدجواد حسین زاده، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کرمان از کتابخانه‌های عمومی امام محمدباقر (ع) دولت‌آباد، لیله القدر ارزوئیه، امام سجاد (ع) دهستان خبر، نیک‌ نفس، دستغیب بافت، مرعشی نجفی بزنجان و علامه مجلسی بازدید کرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کرمان در این دیدار اظهار داشت: کتابخانه‌های عمومی  یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های اطلاع‌رسانی در جهت آگاهی بخشی و توسعه همه‌جانبه جامعه هستند. فعالیت کتابخانه‌های عمومی طی سال‌های گذشته، نشانگر حرکت مناسب و رو به رشد این مراکز فرهنگی بوده است.

حسین زاده با تقدیر از تلاش کتابداران این شهرستان‌ها، بر اهمیت ترویج فرهنگ کتابخوانی تأکید کرد و با اشاره به نقش و جایگاه کتابداران گفت: کتابخانه محل مناسبی برای مطالعه و ارتقای علمی  است. بدون شک حرفه کتابداری و کتابداران به‌عنوان حافظان و مروجان اندیشه، ارزشمند هستند که متأسفانه در جامعه کمتر دیده می‌شوند؛ بر ماست که با انجام فعالیت‌های مؤثر در این بخش، خود را بیشتر به جامعه بشناسانیم.

وی همچنین پیگیری برای رفع نیازهای تعمیراتی و تجهیزاتی کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌های ارزوئیه، بافت و رابر را از اولویت‌های اداره کل دانست.