سه‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۹

با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل؛

طرح «باهم بخوانیم» همزمان با سراسر کشور در کتابخانه عمومی روستایی آراللو اجرا شد

کتابخانه عمومی روستایی آراللو

اولین جلسه طرح «باهم بخوانیم» با حضور مدیر کل کتابخانه های استان و جمعی از اعضای فعال در کتابخانه روستایی پانزده خرداد آرللو برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل؛ رباب عزیز خانی در تشریح مراحل اجرایی این طرح گفت: «باهم بخوانیم» یک طرح ملی بوده و خوشبختانه در سه کتابخانه عمومی شهید رجایی هیر، پانزده خرداد آرللو و  علامه محمدتقی جعفرآباد  استان اردبیل در حال اجراست.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان با اشاره به اجرای اولین جلسه طرح «باهم بخوانیم» در کتابخانه روستایی پانزده خرداد آراللو  و جذابیت و استقبال از این طرح توسط اعضا خاطر نشان کرد؛ این طرح در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و با شیوه جدید است.

عزیز خانی هدف از اجرای این طرح را ارائه خط سیر مطالعاتی برای اعضای شرکت کننده دانست و افزود؛ این طرح برای گروه سنی ۹ تا ۱۵ ساله طراحی شده و در آن سیر مطالعاتی کارشناسی شده در نظر گرفته شده است.

وی همچنین خاطر نشان کرد؛ اعضاء طی این طرح تعداد مشخصی کتاب را در یک فاصله زمانی سه ماهه مطالعه می کنند و بلند خوانی، جمع خوانی و فردخوانی نیز از دیگر اهداف این طرح خواهد بود.