دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۱

در کتابخانه عمومی ۹دی برزول برگزار شد:

محفل انس با قرآن ویژه گرامیداشت شهید احمد شوهانی

شهید شوهانی

محفل انس با قرآن ویژه گرامیداشت شهید احمد شوهانی در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی ۹ دی برزول برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، یاسر کیانی؛ مسئول کتابخانه عمومی ۹دی برزول شهرستان نهاوند، از برگزاری محفل انس با قرآن به منظور گرامیداشت یاد و خاطره شهید احمد شوهانی، با حضور جعفر سلگی؛ بخشدار زرین دشت، حجت الاسلام مصطفی کریمی؛ امام جماعت شهر برزول، علی مرادی شهردار برزول، اعضای شورای اسلامی شهر برزول، مسئولین ادارات بخش زرین دشت، چند تن از قاریان ممتاز کشوری و جمعی از اهالی شهر برزول در کتابخانه عمومی ۹ دی برزول خبر داد.

یاسر کیانی با اشاره به اینکه «این برنامه با همکاری موسسه قرآنی حضرت رقیه(سلام الله علیها) و مدرسه غیردولتی سمیه برزول برگزار شد» اظهار داشت: در این محفل قراِئت قرآن توسط چند تن از قاریان ممتاز کشوری صورت پذیرفت و پس از آن تعدادی از کودکان حافظ قرآن به قرائت قرآن و دکلمه خوانی با موضوع "حجاب فاطمی" پرداختند.

حجت الاسلام کریمی؛ سخنران این جلسه نیز ضمن «تسلیت ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه سلام الله علیها و گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی» گفت: امروز با توجه به دسیسه‌های دشمنان انقلاب که تجربه نشان داده هیچ‌گاه دست از شیطنت بر نخواهند داشت، حفظ ارزش‌های مفاهیمی چون شهادت و انقلاب اسلامی بیش از پیش جلوه گر شده است.

در پایان این مراسم حجت الاسلام احمد ترکاشوند نیز با ذکر خصوصیات و شیوه زندگی حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها به نوحه سرایی و ذکر مصیبت در خصوص ایام فاطمیه پرداخت.

لازم به ذکر است؛ سروان شهید احمد شوهانی اهل شهر برزول نهاوند و از نیروهای گردان تکاور تیپ انصارالحسین(علیه السلام) همدان ۸ بهمن ماه سالجاری در درگیری با نیروهای داعشی در منطقه ازگله کرمانشاه که برنامه‌ریزی برای تسلط بر شهر را داشتند به درجه رفیع شهادت نائل آمد.