سه‌شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۲

هم‌زمان با سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی صورت گرفت؛

دیدار با خانواده اولین شهید انقلاب اسلامی در خرم‌آباد

کراپ‌شده - دیدار با خانواده اولین شهید انقلاب اسلامی در خرم‌آباد

مدیرکل و جمعی از کارکنان اداره کتابخانه‌های عمومی لرستان با خانواده شهید حمید قربانی نسب، اولین شهید انقلاب اسلامی در شهرستان خرم‌آباد دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان در این دیدار علی جهان‌آرا مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان، آرامش و سربلندی ایران اسلامی را مدیون خون پاک شهدا دانست و گفت: باید قدردان این موهبت بزرگ الهی باشیم و در راستای تحقق اهداف و آرمان‌های این عزیزان و حفاظت و پاسداری از نظام مقدس جمهوری اسلامی بکوشم.

وی حضور در منزل این شهید و دیدار با خانواده شهدا را مایه افتخار و مباهات دانست و گفت: وظیفه همگی ما، قدردانی از خون پاک شهدا و تلاش برای تحقق و توسعه آرمان‌های والای این عزیزان است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران در پرتو ایثارگری و جانفشانی شهدا به‌دست‌آمده است و امیدواریم بتوانیم ادامه‌دهنده راه این عزیزان باشیم و از شفاعت آنها در دنیا و آخرت بهره‌مند شویم.

خانواده شهید قربانی نسب نیز در این دیدار از مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بابت توجه ویژه به خانواده شهدا، تقدیر کردند.

گفتنی است، حمید قربانی نسب اولین شهید انقلاب اسلامی در خرم‌آباد است که در ۲۳ مرداد ۱۳۵۷ در سن ۱۷ سالگی در محله حکیم‌آباد (۲۴ متری سابق) این شهرستان توسط نیروهای رژیم پهلوی به شهادت رسید.