شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۳

با حضور نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی؛

مشکلات کتابخانه شیخ مفید مجن بررسی شد

مجن

مشکلات کتابخانه شیخ مفید مجن در بازدیدی با حضور نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه مجن، شهردار واعضای شورای شهرمجن و رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهرود بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، در این نشست سید حسن حسینی شاهرودی نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این مطلب که کتابخانه‌های عمومی یکی از ارکان مهم هویت فرهنگی هر جامعه ای محسوب می شوند، پیشنهاداتی را برای تکمیل، تجهیزپروژه ها، تأمین منابع کتابخانه‌های تابعه به ویژه کتابخانه‌عمومی شیخ مفید مجن، مساعدت مالی به کتابخانه‌ها و نوسازی سالن آمفی تئاتر کتابخانه عمومی مطرح کرد.

در ادامه رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهرود نیز، با اشاره به این که ترویج فرهنگ مطالعه موجب پیشرفت جامعه می شود، گفت: نهادینه کردن فرهنگ مطالعه به عزم همگانی نیاز دارد.

سید ابراهیم موسوی  از برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی استان سمنان خبر داد و افزود: این برنامه ها موجب جذب مخاطبان به کتابخانه می شود.

وی گزارشی از پرداختی  نیم درصد شهرداری ها ارائه کرد و اظهار داشت: این واریزی ها نقش بسزایی را توسعه کتاب و کتابخوانی دارد.

در پایان این دیدار نیز مشکلات کتابخانه‌عمومی شیخ مفید بررسی شد.