سه‌شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۴

در دیدار با خانواده شهید مدافع حرم عنوان شد؛

شهید نوری هریس الگوی کاملی از یک جوان شاد، مؤمن و انقلابی است

کراپ‌شده -  دیدار با خانواده شهید مدافع حرم، نوری هریس

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب با همراهی جمعی از مسئولین و کارشناسان ستادی با خانواده شهید مدافع حرم، بابک نوری هریس دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی گیلان،  هادی نوری در دیدار با خانواده جوان‌ترین شهید مدافع حرم با اشاره به اعتقاد قلبی بی‌نظیر این شهید مدافع حرم گفت: شهید بابک نوری به‌عنوان جوان‌ترین شهید مدافع حرم پس از گذشت سال‌های طولانی از دفاع مقدس به نگرانی عده‌ای که درباره مواجهه جوانان امروز با مفهوم دفاع، دچار شک و تردید شده بودند، پاسخی مناسب داد.

نوری اضافه کرد: این شهید جوان باوجودآنکه انقلاب و حوادث پس‌ازآن را تجربه  نکرده بود با ذهنیتی پاک وارد عرصه نبرد با تکفیری‌ها شد و مفهوم شهادت را دگرگون کرد.

وی از شهید بابک نوری هریس به‌عنوان افتخار گیلانیان یادکرد و گفت: گیلانیان همواره به شهید نوری افتخار خواهند کرد و یاد دلاوری او را گرامی خواهند داشت.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان با اشاره به الگوسازی این شهدا برای جامعه گفت: قدرت تصمیم‌گیری‌ این جوانان غیور در لحظات سخت و دشوار وجه تمایز آنان با افراد عادی است.

نوری همچنین گردآوری خاطرات این شهید در قالب یک کتاب و ساخت فیلم مستندی از این خاطرات را در ماندگاری آن موثر دانست و آمادگی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان را برای این امر اعلام کرد.

پدر شهید بابک نوری هریس نیز در این دیدار با ذکر خاطراتی از وی، او را جوانی شاد، مؤمن و انقلابی معرفی کرد و گفت: اگر خانواده‌ها، افرادی مانند شهید نوری را تنها برای خود بخواهند، به جامعه جفا کرده‌اند.

وی با استقبال از پیشنهاد مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان مبنی بر گردآوری خاطرات این شهید از این اداره کل قدردانی کرد.

گفتنی است، شهید بابک نوری هریس، دانشجوی ارشد حقوق دانشگاه تهران در ۲۱ مهرماه سال ۷۱ در شهر رشت به دنیا آمد. این شهید بزرگوار پس از اعزام به سوریه در آبان ماه سال جاری در منطقه بوکمال به فیض شهادت نائل شد.