شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۴

به مناسبت دهه مبارک فجر؛

کارمندان نیروی هوایی شیراز کتاب‌های خواندنی را به اشتراک گذاشتند

کراپ‌شده - نشست کتاب‌خوان اختصاصی «نیرو هوایی» شيراز

نشست کتاب‌خوان اختصاصی «نیرو هوایی» هم‌زمان با سالروز تجدید بیعت همافران ارتش ایران با امام خمینی (ره) (۱۹ بهمن‌ماه) در سالن سینمای پایگاه هوایی ارتش شهید دوران شیراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس، نشست کتاب‌خوان اختصاصی «نیرو هوایی» هم‌زمان با سالروز تجدید بیعت همافران ارتش ایران با امام خمینی (ره) با حضور علی القاصی مهر، رئیس‌ کل دادگستری فارس؛ روح‌الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس؛ حجت‌الاسلام سید ابوفاضل رضوی اردکانی، امام‌جمعه موقت شیراز؛ هادی پژوهش جهرمی، معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس؛ سرتیپ دوم خلبان علیرضا سیوندزاده، جانشین فرمانده پایگاه هوایی ارتش شهید دوران و جمعی از مسئولان و کارکنان نیروی هوایی شیراز، روز ۱۹ بهمن‌ماه در سالن سینمای پایگاه هوایی ارتش شهید دوران شیراز برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس در این مراسم با تبریک روز ۱۹ بهمن به کارکنان نیروی هوایی، از همکاری گسترده پایگاه هوایی ارتش شهید دوران شیراز در فعالیت‌های کتابخوانی قدردانی کرد و گفت: در پایگاه هوایی شهید دوران دو کتابخانه عمومی با مشارکت اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس اداره می‌شود که یکی از آنها ویژه خانواده‌های کارکنان این پایگاه و دیگری مخصوص سربازان وظیفه است. علاوه بر آن، این پایگاه همواره در برگزاری برنامه‌های ترویجی مانند جشنواره کتابخوانی رضوی و برنامه‌های هفته کتاب همکاری پرشور و گسترده‌ای با مجموعه کتابخانه‌های عمومی استان داشته است.

روح‌الله منوچهری با اشاره به اینکه «آخرین نشست کتاب‌خوان اختصاصی استان فارس در سال جاری به دلیل استقبال گسترده مسئولان این پایگاه، به موضوع «نیروی هوایی» اختصاص‌یافته است»، گفت: سلسله نشست‌های کتاب‌خوان، جلساتی برای به اشتراک‌گذاری کتاب‌های خوانده‌شده است که در سطوح مختلف کتابخانه‌ای، مدرسه‌ای، ویژه و اختصاصی در سراسر کشور برگزار می‌شود.

در ادامه این نشست چهار عنوان کتاب خواندنی به اشتراک گذاشته شد که بدین شرح است؛

عطری رضایی، نخستین کتاب‌خوان این نشست کتاب «سیاحت غرب» را معرفی کرد و درباره آن گفت: کتاب سیاحت غرب نوشته آقا نجفی قوچانی از عالمان شیعی است که به شرح حوادثی درباره انسان در برزخ می‌پردازد.

نرجس رضایی دیگر کتاب‌خوان این دیدار بود که به ارائه و معرفی کتاب «از این‌همه جا» نوشته تکین حمزه لو پرداخت.

 رضایی درباره این کتاب گفت: «از این‌همه جا» داستان خانواده‌ای را روایت می‌کند که یکی از فرزندانشان به دلیل بی‌توجهی، دچار آسیب اعتیاد به مواد روان‌گردان شده و از دست می‌رود. این کتاب بر توجه بیشتر خانواده‌ها بر فرزندان و دوستی با آنها، همچنین شناخت مواد مخدر جدید تأکید می‌کند.

حمیده صباحی مهر در ادامه، ضمن تشکر از مسئولان پایگاه هوایی دوران برای راه‌اندازی کتابخانه‌ای ویژه خانواده‌های کارکنان در این پایگاه، حاضران را به خواندن کتاب «۱۷ دروغ و یک حقیقت» نوشته استیو چندلر دعوت کرد.

وی این کتاب را از آثار روان‌شناسی انگیزشی دانست که به خواننده راهکارهای تصمیم‌گیری و شناخت خود را می‌آموزد و گفت: این کتاب با اشاره به دروغ‌های رایجی را که انسان در توجیه کم‌کاری به خود القا می‌کند به مخاطب یادآوری می‌کند که موجودی توانمند است و می‌تواند به خواسته‌های خود دست یابد.

حسن حسن‌زاده از کارکنان نیروی هوایی شیراز با معرفی نیز کتاب «تفسیر نمونه» گفت: این کتاب، مصداق تفسیر ساده و خلاصه قرآن کریم است که همه افراد در هر سن و با هر تحصیلاتی می‌توانند آن را مطالعه کنند. نوشتن این کتاب ارزشمند به همت آیت‌الله مکارم شیرازی با همکاری جمعی از فضلا مانند آیت‌الله ایمانی و حجت‌الاسلام ایمانی پیش از انقلاب آغاز شده و به بررسی و قرآن کریم در ۲۷ جلد می‌پردازد.

وی افزود: تفسیر نمونه، کتابی است که من را به خواندن قرآن ترغیب کرد و خواندن این اثر را به حاضران توصیه می‌کنم.

گفتنی است سخنرانی حجت‌الاسلام سید ابوفاضل رضوی اردکانی، امام‌جمعه موقت شیراز درباره اهمیت نیروی هوایی و همچنین تقدیر از ارائه‌دهندگان این نشست توسط مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس از بخش‌های دیگر مراسم بزرگداشت روز نیروی هوایی در شیراز بود.