پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۴

هم‌زمان با دهه مبارک فجر؛

نخستین جشنواره مادران قصه‌گوی شهرستان گرمه برگزار شد

کراپ‌شده - نخستین جشنواره مادران قصه‌گوی شهرستان گرمه

هم‌زمان با ایام مبارک دهه فجر، نخستین جشنواره مادران قصه گوی شهرستان گرمه در دو بخش مشاوره و آموزش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، نخستین جشنواره مادران قصه‌گوی شهرستان گرمه در دو بخش مشاوره و آموزش باهدف آشنایی مادران با اهمیت قصه‌گویی و رفع مشکلات کودکان با قصه‌گویی، برگزار شد.

اربابی در ابتدای این برنامه با اشاره به اهمیت قصه‌گویی برای کودکان گفت: تأثیر قصه‌گویی بر زندگی و آینده کودک یک امر ثابت‌شده است و امروزه بسیاری از کارشناسان برای برخورد با کودک پرخاشگر و لجباز روش قصه‌درمانی را پیشنهاد می‌کنند.  
وی افزود: قصه‌گویی، ابزاری مناسب برای تربیت فرزندان است که می‌تواند توسط والدین مورداستفاده قرا گیرد. ممکن است کودکتان دچار اختلالات رفتاری باشد و شما بعد از امتحان روش‌های زیاد در مقابله با او ناتوان شوید و متأسفانه گاهی به تنبیه رو ‌آورید، اما در این مرحله بهتر است دست نگاه‌دارید و با اصول و روش‌های درست تربیت کودک با قصه‌خوانی بیشتر آشنا شوید.

وی تأکید کرد: گاهی شنیدن یک قصه می‌تواند تأثیری بر زندگی و آینده‌ کودک بگذارد که هیچ ابزار دیگری این توانایی را ندارد.

در ادامه، خلیلی سیدی مشاور ارشد خانواده و درمانگر مسائل کودکان و نوجوانان با ارائه توضیحاتی درباره اهمیت ارتباط مادر و فرزند و تأثیر مادر بر تربیت فرزند، قصه درمانی را از مهم‌ترین اصول ارتباط و درمان کودکان دانست.

شاهرودی کتابدار کتابخانه مرکزی گرمه نیز پس از معرفی کتاب‌هایی درباره قصه‌گویی با حضور تعدادی از کودکان و نوجوانان فعال عضو کتابخانه به اجرای قصه‌گویی پرداخت.

گفتنی است؛ تقدیر از انسیه حاجی‌زاده و مریم اصلانی از شهر گرمه، لیلا آمیا از شهر درق، فاطمه خواجه از شهر ایور، به‌عنوان مادران برگزیده قصه‌گو با حضور مشاور امور بانوان فرمانداری شهرستان و جمعی از مسئولین، بخش پایانی این برنامه بود.