دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۶

در همایش مشهد و انقلاب اسلامی صورت گرفت؛

تجلیل استاندار از برگزاری نشست کتاب‌خوان انقلاب اسلامی

کراپ‌شده - تجلیل استاندار از نشست کتاب‌خوان انقلاب اسلامی مشهد

با حضور استاندار و جمعی از مسئولان استان از مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی و شرکت‌کنندگان در نشست کتاب‌خوان انقلاب اسلامی و جمعی از خانواده شهدای انقلاب اسلامی تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی، در همایش مشهد و انقلاب اسلامی در مشهد مقدس که با حضور استاندار و جمعی از مسئولان استان برگزار شد از مدیرکل کتابخانه‌های عمومی و شرکت‌کنندگان در نشست کتاب‌خوان انقلاب اسلامی و جمعی از شهدای انقلاب اسلامی مشهد مقدس تجلیل شد.

سید جواد حسینی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در این همایش گفت: درحال‌حاضر، یک هزار و ۱۶۲ تشکل مردم‌نهاد در استان برای فعالیت در عرصه‌های مختلف مجوز گرفته‌اند که این آمار نسبت به سال‌های گذشته رشد چشمگیری داشته است.

حسینی افزود: در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باید نسبت به چرایی و چیستی این انقلاب با تفکر و تأمل بیشتری عمل کنیم.

حسینی با اشاره به «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» به عنوان محوری‌ترین شعار این انقلاب فرهنگ، گفت: انقلاب اسلامی در سه محور این شعار شامل استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی، پیشرفت چشمگیر داشته است اما این دستاوردها تاکنون به‌خوبی به مردم منتقل نشده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: به‌جرئت می‌توان گفت که درحال‌حاضر هیچ یک از کشورهای جهان به‌اندازه جمهوری اسلامی ایران در تصمیمات سیاسی و فرهنگی مستقل نیست و دشمنان انقلاب اسلامی نیز به همین سبب همواره درصدد تضعیف و ناکارآمد جلوه دادن جمهوری اسلامی ایران بوده‌اند.
وی با تأکید بر ضرورت ترویج فرهنگ انقلاب اسلامی، روایتگری انقلاب اسلامی و ایثار شهدا و جانبازان را در فرصت تاریخی دهه فجر، افزود: صحنه‌هایی که ملت ایران به رهبری امام راحل (ره) در پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس آفریدند، به‌مثابه گنجینه بزرگ انسانی و دینی به شمار می‌رود که در قطعه‌ای از تاریخ به وقوع پیوسته و باید ماندگار شود.
در ادامه این مراسم از حسین اکبری مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی، سعید تشکری و آزاده فرزام نیا ارائه‌دهندگان کتاب در نشست کتاب‌خوان انقلاب اسلامی و خانواده سه شهید شخصیت‌های اصلی کتاب‌های ارائه‌شده در نشست کتاب‌خوان تقدیر شد.