دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۷

در بخش جنبی نمایشگاه بزرگ کتاب کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد؛

نشست کتاب‌خوان ویژه با حضور هنرمندان استان

کراپ‌شده -  کتاب‌خوان ويژه هنرمندان کهگیلویه و بویراحمد

نشست کتاب‌خوان ویژه هنرمندان در بخش جنبی نمایشگاه بزرگ کتاب کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد، نشست کتاب‌خوان ویژه هنرمندان در بخش جنبی نمایشگاه بزرگ کتاب کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

در ابتدای این نشست، خیام نریمان کارشناس فرهنگی کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد، برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان را از رسالت‌های فرهنگی نهاد کتابخانه‌های عمومی دانست و گفت: نشست کتاب‌خوان باهدف به اشتراک‌گذاری کتاب‌های خوانده‌شده و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در فضایی صمیمی برگزار می‌شود.

نریمان افزود: حضور در نمایشگاه کتاب استان، دلیل خوبی برای گردهم‌آیی دوستداران کتاب و بهره‌مندی از تخصص هنرمندان در معرفی کتاب‌های مفید و خواندنی است.

وی با اشاره به کتاب‌خوان هنرمندان، به‌عنوان دومین نشست اختصاصی کتاب‌خوان استان در سال جاری، تأکید کرد: امیدواریم این نشست‌ها تداوم یابد و هنرمندان پرافتخار هم استانی با معرفی کتاب‌های مفید و تخصصی گامی مهم در ترویج فرهنگ کتابخوانی بردارند.

در این نشست تخصصی، اسحاق آقایی، عکاس و برنده چندین جایزه جهانی عکس با معرفی کتاب «عکاسی مقدماتی» نوشته اسماعیل عباسی از انتشارات پرگار و جواد بشارتی آهنگساز و مدرس دانشگاه هنر در رشته موسیقی با ارائه «از میان سرودها و سکوت‌ها» نوشته محمدرضا درویش از انتشارات ماهور، تجربه مطالعاتی خود را با حاضران به اشتراک گذاشتند.

همچنین عبدالرسول شریفی، مدرس دانشگاه و مسئول بخش هنرهای تجسمی حوزه هنری استان با معرفی «مبانی کاربردی هنرهای تجسمی» علاقه‌مندان را با این کتاب، آشنا کرد.

 گفتنی است در پایان این نشست کتاب‌خوان، از شرکت‌کنندگان و ارائه‌دهندگان کتاب تقدیر شد.