شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۹

هم‌زمان با سی‌ونهمین دهه فجر انقلاب اسلامی برگزار شد؛

تقدیر از ۳۹ کتابیار برگزیده مازندران

کراپ‌شده - تقدیر از 39 کتابیار برگزیده مازندران

همایش «کتابیاران طلایی» با حضور بیش از هزار دانش‌آموز مازندرانی در دهه فجر انقلاب اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران، همایش «کتابیاران طلایی» با تقدیر از ۳۹ کتابیار برگزیده استان و با حضور آرزو ولی پور، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران، جمعی از مدیران آموزش‌وپرورش استان و بیش از هزار نفر از دانش‌آموزان در ساری برگزار شد.

آرزو ولی پور، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران در این مراسم با تقدیر از مشارکت دانش‌آموزان در طرح «کتابیاران» گفت: در دنیایی که فضای مجازی همه را درگیر کرده است، دوستی و پیوند با کتاب می‌تواند به نشاط و آرامش کودکان کمک کند و موجب رشد و بالندگی جامعه شود.

ولی پور، اجرای برنامه‌های متنوع کتاب‌محور با همکاری مدارس را انقلابی در حوزه فرهنگ دانست و ادامه داد: بحمدالله در دوره اخیر شاهد اتفاقات خوبی در زمینه رشد کتابخوانی در دانش‌آموزان بوده‌ایم که شایسته تداوم است.

وی بابیان اینکه «با آغاز موج‌ کتابخوانی از مدارس، شاهد یک انقلاب فرهنگی در جامعه خواهیم بود»، خاطرنشان کرد: در حال حاضر آموزش‌وپرورش با همکاری و همدلی با کتابخانه‌های عمومی و اجرای برنامه‌ریزی‌های کتاب‌محور، نقش مؤثری در ارتقاء کتابخوانی برعهده دارد.

وی بابیان اینکه «باید کتابخوانی را از کودکی به فرزندان خود آموزش دهیم»، افزود: بخش کودک کتابخانه‌های عمومی با ارائه مشاوره مناسب و کتاب‌های متناسب با نیازهای کودکان، عنصری تأثیرگذار در گسترش کتابخوانی در فرزندانمان است.

گفتنی است، طرح «کتابیاران» از ابتدای سال تحصیلی ۹۷-۹۶ از سوی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان در مدارس مازندران برگزار شد و هدف از آن تشویق و ترغیب دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی به مطالعه کتاب‌های غیردرسی، امانت کتاب از کتابخانه‌های عمومی، خلاصه‌نویسی آنها، همچنین معرفی کتابخانه‌های عمومی توسط دانش آموزان به سایر افراد جامعه بود.