دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۷

در کتابخانه عمومی رضی‌الدین آرتیمانی نقد شد؛

کتاب «انقلاب اسلامی ایران از دی ۵۶ تا بهمن ۵۷»

کراپ‌شده - نقد کتاب «انقلاب اسلامی ایران از دی 56 تا بهمن 57» در همدان

مسئول کتابخانه عمومی رضی‌الدین آرتیمانی از برگزاری جلسه نقد کتاب «انقلاب اسلامی ایران از دی ۱۳۵۶ تا بهمن ۱۳۵۷» به مناسبت دهه مبارک فجر در شهرستان تویسرکان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی همدان، اعظم السادات موسوی مسئول کتابخانه عمومی رضی‌الدین آرتیمانی، با اشاره به وجود کتاب‌هایی درباره حرکت عظیم مردم ایران در کتابخانه‌های عمومی گفت: باید این کتاب‌ها را از قفسه‌ها خارج کرد و با معرفی آن به جامعه، امکان بازنمایی زوایای پنهان خواست ملت ایران به رهبری امام (ره) را به‌وجود آوریم.

موسوی با اشاره به شرح تاریخ پرماجرای سیاسی انقلاب و رویدادها و حوادث دی ۵۶ تا بهمن ۵۷ در این کتاب، گفت:‌ این کتاب در هر بخش به مقتضای بحث، به بررسی اوضاع، شرایط و حوادث آن مقطع تاریخی پرداخته است.

وی با تأکید به اینکه «برای تحلیل هر واقعه نخست باید توصیفی از آن حادثه را ارائه داد»، گفت:‌ ۶ فصل اول بخش اول و دوم این کتاب به بیان حوادث تاریخی از ۱۹ دی‌ماه سال ۵۶ تا ۲۲ بهمن سال ۵۷ می‌پردازد.

وی با اشاره به وجود رهبری مذهبی، قاطع، مصمم به عنوان مهم‌ترین دلایل عنوان شده در این کتاب برای سقوط رژیم پهلوی گفت: مطالب این کتاب به‌روشنی و بر اساس وقوع تاریخی دسته‌بندی و تنظیم‌شده است.