شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۲

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان مطرح کرد؛

لزوم برنامه‌ریزی برای جذب دانش آموزان به کتابخانه‌های عمومی

آموزش و پرورش

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی سمنان در دیدار با مدیرکل آموزش‌وپرورش استان بر لزوم برنامه‌ریزی برای جذب دانش آموزان به کتابخانه‌های عمومی تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی سمنان، نورعلی غلامحسین نیا سماکوش در نشستی با مدیرکل جدید آموزش‌وپرورش استان، دانش آموزان را از مخاطبان اصلی کتابخانه‌ها دانست و بر لزوم برنامه‌ریزی برای جذب این قشر به کتابخانه‌های عمومی تأکید کرد و گفت: شایسته است که از مؤلفان و نویسندگان فرهنگی و دانش آموزان به‌صورت مادی و معنوی حمایت شود.

وی برگزاری برنامه‌های فرهنگی مانند نشست‌های نقد کتاب، کتاب‌خوان، رونمایی و مسابقات فرهنگی را در ترویج کتابخوانی مؤثر دانست و خواستار گسترش همکاری بین این دو نهاد فرهنگی شد.

در ادامه این نشست محمد دستورانی، مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان اظهار داشت: کتاب و کتابخوانی از مباحث مهم فرهنگی است و آموزش‌وپرورش از ظرفیت بسیاری برای ترویج و توسعه این امر برخوردار است. استفاده از نظرات کارشناسان و برنامه‌ریزی برای اجرای فعالیت‌های فرهنگی استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود سازمان را به دنبال خواهد داشت.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان در خاتمه از آمادگی این نهاد فرهنگی برای همکاری با اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان به‌منظور برگزاری برنامه‌های فرهنگی مشترک در راستای ترویج فرهنگ مطالعه خبر داد.