شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۳

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان؛

دانشجویان کتابداری نقش بسزایی در آسیب‌شناسی حوزه کتاب دارند

بیدختی

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی سمنان در نشستی با رئیس دانشکده روان‌شناسی و علوم تربیتی مهدیشهر، نقش کتابداران را در ترویج فرهنگ مطالعه و آسیب‌شناسی این حوزه، اثرگذار دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی سمنان، نورعلی غلامحسین نیا سما کوش در نشستی با رئیس دانشکده روان‌شناسی و علوم تربیتی مهدیشهر اظهار داشت: ترویج فرهنگ مطالعه، باید به دغدغه‌ای همگانی تبدیل شود؛ نهادینه‌سازی فرهنگ مطالعه نیاز به برنامه‌ریزی و عزم جمعی تمامی مسئولان و مردم دارد.

وی برگزاری برنامه‌های متعدد و متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی سراسر استان را عاملی برای جذب مخاطب به کتابخانه‌ها دانست. سماکوش همچنین خواستار برگزاری برنامه‌های فرهنگی مشترک همچون نشست‌های رونمایی، نقد کتاب، کتاب‌خوان و فعالیت‌های پژوهشی در حوزه کتاب با همکاری دانشکده روان‌شناسی و علوم تربیتی شد.

در ادامه این نشست علی‌اکبر امین بیدختی، رئیس دانشکده روان‌شناسی و علوم تربیتی مهدیشهر با اشاره به وجود رشته کتابداری و دانشجویان مشتاق به انجام فعالیت در حوزه کتاب در این دانشگاه، اظهار داشت: این دانشکده برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی مشترک به‌منظور ترویج کتابخوانی، با اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همکاری خواهد داشت.