چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۹

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی سمنان؛

پرداخت نیم درصد شهرداری‌ها نقش بسزایی در توسعه کتاب‌خوانی دارد

مجن

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی سمنان در نشستی با شهردار و اعضای شورای شهر مجن بر اهمیت پرداخت نیم درصد شهرداری‌ها در توسعه کتاب و کتابخوانی تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی سمنان، نورعلی غلامحسین نیا سماکوش در نشستی با شهردار و اعضای شورای شهر مجن ضمن تقدیر از شهرداری‌هایی که سهم نیم درصد را به‌طور منظم پرداخت می‌کنند، اظهار داشت: این پرداختی‌ها به‌منظور تعمیر، تجهیز و برگزاری برنامه‌های فرهنگی کتابخانه‌های عمومی استفاده می‌شود و قطعاً در ترویج فرهنگ مطالعه اثرگذار خواهد بود.

در ادامه این نشست مجید آقایی، شهردار مجن با اشاره به اهمیت حوزه فرهنگ و به‌ویژه کتاب، اظهار داشت: ترویج فرهنگ مطالعه و کمک برای تحقق این مهم یک وظیفه است. برگزاری برنامه‌های فرهنگی به‌ویژه در حوزه کتاب موجب افزایش آگاهی جامعه و پیشرفت شهروندان می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه کتابخانه عمومی شهر مجن تنها مکان فرهنگی دارای سالن آمفی‌تئاتر است، خواستار تجهیز این سالن به‌صورت مشارکتی شد و گفت: شهرداری مجن و شورای شهر، برای همکاری با اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان و برگزاری برنامه‌های فرهنگی به‌منظور ترویج کتابخوانی اعلام آمادگی می‌کند.