چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۴

با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی انجام شد؛

بازدید عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی از کتابخانه عمومی شهید حمید باکری سردرود

بازدید دکتر فرهنگی از کتابخانه سردرود

هم‌زمان با فرارسیدن دهه مبارک فجر و با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی، محمدحسین فرهنگی، عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی از کتابخانه عمومی شهید حمید باکری سردرود بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان شرقی، هم‌زمان با فرارسیدن دهه مبارک فجر و با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی، محمدحسین فرهنگی، نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس و عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی از بخش‌های مختلف کتابخانه در حال بازسازی شهید حمید باکری بازدید کرد.

این بازدید در حاشیه برگزاری ویژه‌برنامه‌های دهه مبارک فجر در شهر سردرود انجام شد و طی آن جواد حیدرزاده، مسئول کتابخانه به معرفی بخش‌های مختلف این مرکز و روند توسعه آن پرداخت و گفت: برای توسعه کتابخانه تاکنون مبالغ زیادی از طریق کمک‌های خیرین و درآمد نیم درصد هزینه شده و جهت تکمیل این پروژه هنوز اعتبارات قابل‌توجهی نیاز است.

وی در ادامه با اشاره به مسائل و مشکلات  کتابخانه‌ عمومی سردرود، در خصوص شیوه تأمین اعتبار لازم جهت تکمیل کتابخانه در دست احداث و همچنین شاداب سازی فضای آن به بیان مطالبی پرداخت.

در ادامه فرهنگی، نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر ضرورت پیگیری و تکمیل روند بازسازی و توسعه کتابخانه اظهار داشت: کتاب و کتابخوانی یکی از مهم‌ترین زیرساخت‌های فرهنگی است که با توجه به شرایط موجود باید تمام تلاش خود را برای حفظ و تثبیت جایگاه آن به‌کارگیریم.