سه‌شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۸

در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی اردکان مطرح شد؛

تأمین منابع مناسب عاملی اثرگذار در جذب مخاطب به کتابخانه‌های عمومی

جلسه انجمن اردکان 15 بهمن

فرماندار اردکان در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی این شهرستان، تأمین منابع مناسب را شرط رونق کتابخانه‌های عمومی دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی یزد، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی اردکان با حضور فرماندار این شهرستان در کتابخانه مسجدالرسول (ص) برگزار شد.

در این نشست هادی مقیمی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی اردکان، خواستار تأمین منابع جدید متناسب با نیاز اقشار مختلف جامعه شد تا با این کار مردم بیش‌ازپیش به کتابخانه‌های عمومی جذب شوند.

وی تجهیزات و فضای کتابخانه را دومین عامل تأثیرگذار در جذب مخاطب دانست و برای بهبود این امر در کتابخانه‌های عمومی اردکان قول همکاری داد.

در ابتدای این جلسه  نیز حسین پایدار، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی اردکان ضمن تبریک ایام‌الله دهه فجر و اعلام برنامه‌های شاخص کتابخانه‌های عمومی اردکان در این دهه، مشکلات و نیازهای کتابخانه مسجدالرسول (ص) دیلم را مطرح کرد.

پایدار  با اشاره به حضور پرشور کودکان در این کتابخانه و نیز کمبود فضای مطالعه برای مراجعه‌کنندگان، ایجاد سالن‌های مطالعه مجزا و همچنین تجهیز و توسعه بخش کودک این کتابخانه را ضروری دانست و اظهار امیدواری کرد با همراهی مسئولان شهرستان و هیئت‌امنای مسجد، این مشکلات مرتفع شود.

سایر اعضای انجمن نیز در این جلسه به ارائه راهکارهایی برای رونق کتابخانه‌ها و رفع مشکلات آن پرداختند. در پایان نیز فرماندار و اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی اردکان از بخش‌های مختلف کتابخانه مسجدالرسول (ص) دیلم دیدن کردند.

گفتنی است، کتابخانه عمومی مسجدالرسول (ص) دیلم شهر اردکان در سال ۱۳۹۰ با مشارکت هیئت‌امنای مسجد اردکان آغاز به کار کرد و هم‌اکنون بیش از ۵ هزار نسخه کتاب و ۴۰۰ عضو فعال دارد.