یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۹

هم‌زمان با ایام‌الله دهه فجر؛

کتابخانه‌های عمومی قزوین میزبان ۲۸۵ برنامه فرهنگی می‌شوند

مدیرکل

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین از برگزاری ۲۸۵ برنامه فرهنگی، اجتماعی و تفریحی هم‌زمان با ایام‌الله دهه فجر در کتابخانه های این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی قزوین، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با اعلام این خبر گفت: نشست‌هایی با محوریت انقلاب و دهه مبارک فجر و همچنین برنامه‌های متنوع فرهنگی و آموزشی همچون کلاس‌های آموزش روخوانی، تجوید و تفسیر قرآن کریم، کارگاه‌های آموزشی نقاشی، داستان‌نویسی، خلاصه‌نویسی، قصه‌گویی  و تهیه روزنامه دیواری از مهم‌ترین برنامه‌های کتابخانه‌های قزوین در این ایام است.

وی ادامه داد: همچنین نشست‌های شاهنامه‌خوانی و مثنوی‌خوانی، کتاب‌خوان، نشست‌های ادبی، بازدیدهای دانش‌آموزی از کتابخانه‌ها و دیدار با ائمه جمعه و خانواده شهدا از دیگر اقدامات کتابخانه‌های استان است.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: شهرستان قزوین با   ۱۱۵ برنامه، بویین‌زهرا با ۵۰ برنامه، آوج با ۲۰ برنامه، تاکستان با ۴۵ برنامه،  آبیک با ۱۵ برنامه و البرز با ۴۰ برنامه مراسم بزرگداشت دهه فجر را برگزار می‌کنند. معرفی کتاب‌های طرح کتاب‌خوان ماه بهمن در قالب نشست‌های کتاب‌خوان، جلسات معرفی کتاب و نشست‌های جمع‌خوانی نیز از دیگر برنامه‌های کتابخانه‌های استان در این ایام است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر طرح گل‌ریزان کتاب با هدف جمع‌آوری منابع مفید و معتبر برای غنی‌سازی منابع کتابخانه‌ها در  حال اجرا است.