یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۱

هم‌زمان با ایام‌الله دهه فجر؛

بیش از ۲۷۰ برنامه در کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی برگزار می‌شود

احمدی سرپرست استان مرکزی

سرپرست کتابخانه‌های عمومی مرکزی از برگزاری بیش از ۲۷۰ برنامه در کتابخانه‌های عمومی استان هم‌زمان با ایام‌الله دهه فجر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی مرکزی، علی‌اکبر احمدی، سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان گفت: به همت کتابداران و مسئولین کتابخانه‌ها، بیش از ۲۷۰ برنامه فرهنگی در ایام‌الله دهه مبارک فجر در کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی اجرا خواهد شد.

احمدی گفت:‌ دهه مبارک فجر خاستگاه ارزش‌های اسلامی و مقطع رهایی ملت ایران است و نظر به اهمیت این دوران باشکوه تاریخی، کتابخانه‌های عمومی استان همچون سال‌های گذشته برنامه‌های فرهنگی متنوعی را در دستور کار دارد. آذین‌بندی کتابخانه‌ها، معرفی منابع مرتبط با انقلاب اسلامی در نشست‌های کتاب‌خوان کتابخانه‌ای و مدرسه‌ای، برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان  با موضوعات مرتبط در مدارس، همکاری با مراکز فرهنگی برای برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان، برگزاری نمایشگاه تاریخ شمار انقلاب اسلامی، ‌برگزاری مسابقات فرهنگی و ... ازجمله برنامه‌های این اداره کل خواهد بود.

سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی با بیان اینکه در این ایام مدارس در زنگ کتابخوانی و انشا میزبان روایتگری انقلاب می‌شوند، ادامه داد:‌ استفاده از ظرفیت نویسندگان بومی که صاحب آثاری در موضوع انقلاب هستند برای خاطره گویی و معرفی کتاب، نقد کتب مرتبط با موضوع انقلاب اسلامی، بازنمایی منابع موجود با موضوع انقلاب اسلامی از طریق برگزاری نمایشگاه کتاب، جلسات جمع خوانی و قصه‌گویی از کتب مرتبط با موضوع انقلاب اسلامی و زندگینامه حضرت امام (ره) برای کودکان از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی‌شده در این ایام است.

احمدی گفت: از دیگر برنامه‌های این اداره کل می‌توان به برگزاری برنامه‌های مشترک با مراکز فرهنگی پیرامون کتابخانه، نواختن زنگ انقلاب و جشن انقلاب در روز ۱۴ بهمن با همکاری مدارس پیرامون کتابخانه‌ها، همکاری با حلقه‌های صالحین بسیج و پایگاه‌های بسیج در برگزاری برنامه‌های مشترک مربوط به گرامیداشت دهه فجر، استفاده از ظرفیت تبلیغی نشریات و رسانه‌های استانی و محلی برای معرفی و ترویج کتاب‌های مرتبط با موضوع انقلاب اسلامی اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد:  یکی از برنامه‌های تبلیغی و ترویجی که از سال گذشته در ادارات شهرستان‌ها اجرا می‌شود، معرفی خلاصه کتاب‌ها و نورسیده‌ها از طریق سامانه شبکه دولت است که در بستر این سامانه، کتاب‌ها به کارکنان ادارات شهرستان‌ها معرفی می‌شود.

احمدی افزود:‌ نصب پوستر این چند کتاب با موضوع انقلاب و با عنوان «پایان استعمار» و  بازدیدهای دانش آموزان مدارس از کتابخانه‌ها نیز در ایام‌الله دهه فجر به همت این اداره کل برگزار می‌شود.