شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۵

در سی و نهمین جلسه شورای اداری کتابخانه‌های عمومی استان البرز مطرح شد؛

اهمیت برنامه ریزی ویژه برای بخش کودک و نوجوان کتابخانه های عمومی

سی و نهمین جلسه شورای اداری

سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان البرز گفت: استفاده از پتانسیل موجود در سنین کودکی برای ترویج کتابخوانی مستلزم برنامه ریزی ویژه برای بخش کودک و نوجوان کتابخانه های عمومی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، سی و نهمین جلسه شورای کتابخانه‌های عمومی استان البرز با حضور سعید برزگری، سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان البرز، معاونین، رؤسای ادارات شهرستان‌ها و کارشناسان ستادی در سالن اجتماعات اداره کل برگزار شد.

در این جلسه، سعید برزگری سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان البرز، با اشاره به اهمیت برنامه ریزی، گفت: داشتن برنامه ای ویژه و خلاقانه بر اساس پتانسیل هر منطقه، بهترین راه موفقیت کتابخانه‌های عمومی برای گسترش کتابخوانی در جامعه است.

وی با اشاره به حساسیت سنین کودکی در شکل دهی شخصیت فرد و آینده یک جامعه، افزود: استفاده از پتانسیل موجود در سنین کودکی برای ترویج کتابخوانی مستلزم برنامه ریزی ویژه برای بخش کودک و نوجوان کتابخانه های عمومی است.

برزگری با اشاره به تاکید دبیرکل در توجه ویژه به بخش کودک، گفت: در کنار خانواده و آموزش و پرورش، کتابخانه های عمومی باید نقش اصلی در رشد و پرورش نسلی کتابخوان و فرهیخته را بر عهده گیرد.

سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان البرز، با اشاره به موقعیت جغرافیایی و اجتماعی استان البرز گفت: باید  با استفاده از مشورت صاحب نظران در تمام رشته ها، برنامه ای خلاقانه و ویژه برای سال ۱۳۹۷ تهیه و تدوین شود.