یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۹

در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان تویسرکان مطرح شد؛

برگزاری برنامه‌های دهه فجر در قالب فعالیت‌های متناسب با شئون ایام فاطمیه

کراپ‌شده - جلسه انجمن کتابخانه‌های تویسرکان

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان تویسرکان با اشاره به تقارن دهه مبارک فجر با ایام شهادت صدیقه کبرا حضرت زهرا (س)، گفت: برنامه‌های دهه فجر امسال در قالب فعالیت‌های متناسب با شئون ایام فاطمیه برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی همدان، مهدی کریمی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان تویسرکان با اشاره به برگزاری جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی این شهرستان گفت: در این جلسه بر توجه ویژه به برپایی جشن انقلاب همراه با حفظ شئون ایام فاطمیه تأکید شد.
وی با اشاره به ارائه گزارشی از اقدامات کتابداران تویسرکان گفت:‌ خوشبختانه با تلاش و همفکری کتابداران، شاهد افتتاح کتابخانه عمومی بامداد شهر فرسفج در آبان ماه سال جاری بودیم.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی تویسرکان با اظهار خرسندی از ارائه این خدمات فرهنگی به مردم این شهرستان افزود:‌ حضور و نقش‌آفرینی مؤثر کتابخانه‌های روستایی در روستا همواره از مسائل مورد توجه کتابخانه‌های تویسرکان است.

وی با اشاره به اهمیت حضور مؤثر کتابداران روستایی در مدارس، گفت: ایجاد ارتباط مناسب با مردم می‌تواند جامعه را به سمت مطالعه سوق دهد و خوشبختانه این هدف به همت کتابدارانی کوشا در روستاهای تویسرکان محقق شده است.

کریمی بیان کرد: جلب مساعدت دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها توسط کتابداران برای توسعه فعالیت کتابخانه‌ها و طرح‌ریزی اقدامات مؤثر در راستای تقویت زیرساخت‌های عمومی کتابخوانی از ضروریات رشد مطالعه در جامعه روستا است.

وی با اشاره به تقارن دهه مبارک فجر با ایام شهادت صدیقه کبرا حضرت زهرا (س)، افزود: به همین مناسبت، برنامه‌های دهه فجر امسال با شئون فاطمیه و در قالب فعالیت‌های متناسب با این تقارن برگزار خواهد شد.