شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۹

همزمان با فرارسیدن ایام مبارک دهه فجر صورت گرفت؛

دیدار با پدران شهید کتابخانه‌ساز یزدی

دیدار با پدر شهید شفیعی

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد و شهردار یزد به همراه جمعی از کارشناسان کتابخانه‌های عمومی استان، با حضور در منازل پدران مطلب شفیعی و هدایت‌الله سلطانی از شهدای سرافراز دوران دفاع مقدس، با این خیرین کتابخانه‌ساز یزدی دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی یزد، در این دیدار که محسن ابوترابی، عضو شورای اسلامی شهر یزد، عباس ملازینلی، مدیرعامل سازمان فرهنگی‌، اجتماعی و ورزشی شهرداری و محسن رفیعی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان یزد نیز حضور داشتند، رقیه دوست‌فاطمی‌ها، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، یاد و خاطره شهید مطلب شفیعی و مادر مرحوم وی را گرامی داشت و ساخت کتابخانه‌ به نام و یاد این شهید را حرکتی ارزشمند و فرهنگی دانست که با دوراندیشی و نگاه بلند پدر شهید شفیعی انجام شده است.

مهدی جمالی‌نژاد، شهردار یزد نیز حرکت ارزشمند پدر شهید در ساخت کتابخانه را اقدامی خالصانه و برخاسته از نگاه بلند وی دانست و عنوان داشت: بنا نهادن محلی چون کتابخانه با نام و یاد شهدا علاوه بر اینکه اقدامی فرهنگی و در راستای دانش‌افزایی اقشار مختلف جامعه و به ویژه جوانان است، فضایی معنوی و مقدس را برای علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی فراهم می کند.

حاج محمد شفیعی، پدر شهید نیز از حضور شهردار یزد، مدیرکل کتابخانه کتابخانه‌های عمومی استان و هیأت همراه تشکر کرد و با اشاره به تصمیم خود برای بنای کتابخانه و مراحل ساخت آن، به بیان خاطراتی از فرزند شهید خود و گوشه‌ای از خصوصیات اخلاقی و رفتاری وی پرداخت.

همچنین در ادامه این دیدارها، رقیه دوست‌فاطمی‌ها در دیدار با پدر شهید هدایت‌الله سلطانی، یاد و خاطره شهدای بزرگوار انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، صبر و مقاومت خانواده‌های این عزیزان را ستود و حرکت ارزشمند خانواده شهید هدایت‌الله سلطانی در ساخت و تجهیز کتابخانه‌ای با نام و یاد این شهید سرافراز را ارج نهاد و ساخت کتابخانه را حرکت ارزشمند، فرهنگی و در راستای تبیین ارزش‌ها و اهداف بلند نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست.

حاج حسن سلطانی، پدر شهید هدایت‌الله سلطانی و خیر کتابخانه‌ساز یزدی نیز در این دیدار ضمن تشکر از حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی، به ارائه توضیحاتی در خصوص مراحل ساخت کتابخانه و روند راه‌اندازی آن پرداخت و گفت: هدف من از ساخت این کتابخانه، زنده نگه‌داشتن نام شهید و تربیت انسان‌هایی فرهیخته و اهل مطالعه بوده است.

در پایان این دیدارهای صمیمانه که به مناسبت آغاز سی و نهمین فجر انقلاب اسلامی ایران صورت گرفت، شهردار یزد به همراه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان از بخش‌های مختلف کتابخانه عمومی «شهید مطلب شفیعی» و «شهید هدایت‌الله سلطانی» دیدن کردند.