شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۳

در جلسه شورای اداری شهرستان صورت گرفت؛

تقدیر از خانواده کتابخوان تربت‌حیدریه

کراپ‌شده - جلسه شورای اداری تربت حيدريه

در جلسه شورای اداری تربت‌حیدریه از خانواده کتابخوان شهرستان تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی، جلسه شورای اداری شهرستان تربت‌حیدریه باحضور موهبتی، معاون استاندار خراسان رضوی و فرماندار ویژه شهرستان تربت‌حیدریه و جمعی از اعضا با تقدیر از اعضای خانواده آقایی، به واسطه فعالیتشان در عرصه کتابخوانی برگزار شد.

در این نشست، موهبتی فرماندار تربت‌حیدریه با اشاره به‌ضرورت ارائه راهکارهایی برای ارتقاء سرانه مطالعه در جامعه گفت: با توجه به اهمیت کتاب و کتابخوانی و دانایی محوری، برنامه‌ریزی در جهت توسعه مطالعه باید به‌عنوان یکی از محوری‌ترین سیاست‌های فرهنگی مورد توجه مسئولان کشور قرار گیرد.

وی با اشاره به جایگاه خانواده به‌عنوان یکی از اساسی‌ترین نهادهای فرهنگ‌ساز در امر ترویج کتابخوانی، افزود: خانواده‌ها می‌توانند با اجرای برنامه‌هایی مانند مطالعه هم‌زمان و همراه فرزندان یا بازدید جمعی از نمایشگاه‌های فرهنگی مانند کتاب و مطبوعات، زمان‌بندی برای مطالعه یا قصه‌گویی در خانواده، اختصاص فضایی در خانه به مجموعه کتابخانه و عضویت افراد خانواده در کتابخانه‌های عمومی و مراجعه به کتاب برای حل مشکلات و... در ترویج فرهنگ کتابخوانی مؤثر باشند.

گفتنی است، خانواده آقایی با امانت بیش از ۴۰۰ عنوان کتاب در طول سال جاری، عنوان فعال‌ترین خانواده عضو کتابخانه‌های عمومی تربت‌حیدریه را به خود اختصاص دادند.