شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۵

هم‌زمان با فرارسیدن ایام فاطمیه؛

نشست کتاب‌خوان تخصصی مداحان اهل‌بیت (ع) در خرم‌آباد برگزار شد

کراپ‌شده - کتاب‌خوان تخصصی مداحان اهل‌بیت (ع) در خرم‌آباد

اولین نشست کتاب‌خوان تخصصی مداحان اهل‌بیت (ع) به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان و با همکاری کانون مداحان و شعرای آئینی استان در سالن همایش حوزه هنری لرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان، اولین نشست کتاب‌خوان تخصصی مداحان اهل‌بیت (ع) به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان با همکاری کانون مداحان و شعرای آئینی استان و حضور جمعی از مداحان، شاعران، کتابداران، اهالی فرهنگ، فعالین حوزه کتاب و اصحاب رسانه در سالن همایش حوزه هنری لرستان برگزار شد.

علی جهان‌آرا، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ کربلا و آشنایی عموم مردم، به‌ویژه جوانان و نوجوانان با اشعار عاشورایی و رشد کتابخوانی، به‌عنوان هدف برگزاری این نشست گفت: اقیانوس بی‌کران اندیشه و فضایل اهل‌بیت (ع) از گستردگی و دامنه نامحدودی برخوردار است و برای درک و  بهره‌گیری از این فضایل باید در پرتو مطالعه و کتابخوانی به عنصر دانش، تجهیز شویم.

جهان‌آرا برگزاری نشست کتاب‌خوان تخصصی مداحان و ذاکرین اهل‌بیت (ع) در سالروز شهادت بانوی دوعالم حضرت فاطمه زهرا (س) را فرصتی مغتنم برشمرد و گفت: امیدواریم برگزاری این نشست با توجه به ارتباط مستقیم مداحان با اقشار مختلف در تحقق نهضت مطالعه مفید و رشد کمی و کیفی وضعیت مطالعه و کتابخوانی در استان تأثیرگذار باشد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان با اشاره به راه‌اندازی کتابخانه تخصصی ویژه مداحان در کانون مداحان و شعرای آئینی استان گفت: راه‌اندازی این کتابخانه تخصصی تأثیر عمده‌ای در دسترسی آسان مداحان و ذاکرین اهل‌بیت (ع) به منابع اطلاعاتی و افزایش معرفت دینی عموم مردم دارد.

در ادامه این نشست چهار عنوان کتاب خواندنی در حوزه شعر آیینی با شرکت‌کنندگان به اشتراک گذاشته شد که بدین شرح است؛

عزت‌الله چنگایی «سیره معصومین (ع)» تألیف مرحوم شیخ عباس قمی را با حاضرین به اشتراک گذاشت. حشمت‌الله خالقی نیز معرفی «مهندسی اشک» تألیف محمدمهدی نجاتی را برعهده داشت. «رسالت مداحان اهل‌بیت (ع)» تألیف حسن بابایی توسط علیرضا حکیم معرفی شد و «لهوف» تألیف ابن طاووس، نیز توسط غلامرضا چنگیزیان به اشتراک گذاشته شد.

 سخنرانی حجت‌الاسلام‌ رمضان تیموری با موضوع اهمیت مطالعه و کتاب‌خوانی در دین مبین اسلام و همچنین شعرخوانی رمضان پرورده و خاطره‌خاتون جلدانی از شعرای آیینی استان از بخش‌های دیگر این نشست کتاب‌خوان تخصصی بود.

در پایان نشست نیز طی مراسمی با اهدای لوح سپاس و هدایایی از شرکت‌کنندگان تقدیر شد.