شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۶

در بازدید مدیرکل مازندران از کتابخانه‌های عمومی میاندورود عنوان شد؛

کتابخانه‌های عمومی، قطب فرهنگی شهرها هستند

کراپ‌شده - بازدید مدیرکل مازندران از کتابخانه‌های عمومی میاندورود

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران گفت: کتابداران و مجموعه کتابخانه‌های عمومی استان همواره برای پویایی و اثربخشی فعالیت‌های فرهنگی تلاش می‌کنند و به‌واسطه جلب اعتماد افراد جامعه، قطب فرهنگی هر شهر به‌شمار می‌آیند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران، آرزو ولی پور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران، پنج‌شنبه ۱۲ بهمن‌ماه جاری از کتابخانه‌های عمومی امیرالمؤمنین (ع) شهر سورک و حضرت زینب (س) روستای اسرم شهرستان میاندورود بازدید کرد.

وی در این بازدید با اشاره به اهمیت فعالیت اعضای نوجوان و جوان به‌عنوان سرمایه‌های بزرگ کتابخانه‌های عمومی گفت: حضور اعضای فعال و پرنشاط، کتابخانه‌ها را به باغ‌هایی معطر از رویش گل‌های دانایی، تبدیل می‌کند.

ولی پور با اشاره به تلاش مجموعه کتابخانه‌های عمومی برای ایجاد شرایط مطلوب مطالعه، انجام رسالت فرهنگی و رضایت اعضا گفت: کتابداران و مجموعه کتابخانه‌های عمومی استان همواره برای پویایی و اثربخشی فعالیت‌های فرهنگی تلاش می‌کنند و به‌واسطه جلب اعتماد افراد جامعه، قطب فرهنگی هر شهر به‌شمار می‌آیند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران، کتابخانه‌ها را نقطه وصل علم و فرهنگ دانست و گفت: هرگاه فرهنگ‌سازی به علم و مطالعه پیوند بخورد و با آگاهی و بصیرت همراه شود، منشأ خیر خواهد بود و امیدواریم این هدف با خدمت صادقانه کتابداران شایسته‌ به بهترین شکل محقق شود.

وی شکوفایی فرهنگ اسلامی را حاصل انقلابی به رهبری امام خمینی (ره) دانست و تأکید کرد: باید نشان دهیم که این فرهنگ در کتابخانه‌های عمومی جاری است و این مراکز فرهنگی در ترویج ارزش‌ها و تداوم آرمان‌ها در خط مقدم جبهه فرهنگی قرار دارد.