شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۲

در آستانه دهه فجر انقلاب اسلامی برگزار شد؛

نشست کتاب‌خوان در پادگان شهید محمد نصر اصفهانی تربت‌حیدریه

کراپ‌شده - کتاب‌خوان در پادگان شهید محمد نصر اصفهانی تربت‌حیدریه

به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی، نشست کتاب‌خوان پادگان ارتش، تیپ ۱۷۷ شهید محمد نصر اصفهانی تربت‌حیدریه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی، نشست کتاب‌خوان در پادگان ارتش، تیپ ۱۷۷ شهید محمد نصر اصفهانی تربت‌حیدریه با حضور جمعی از سربازان، نیروهای کادری و خانواده‌هایشان در سالن مطالعه کتابخانه شهید مطهری این مرکز برگزار شد.

در این نشست شش عنوان کتاب به شرح زیر معرفی شد؛  

«خاک‌های نرم کوشک» نوشته سعید عاکف/ ارائه توسط حجت‌الاسلام حسن یاسین راد (مسئول مجتمع فرهنگی و کانون شهدای ارتش)
این کتاب منتخبی از خاطرات خانواده و هم‌رزمان شهید عبدالحسین برونسی در مورد ویژگی‌ها و خصوصیات این شهید است. سردار شهید عبدالحسین برونسی متولد سال  ۱۳۲۱ در روستای گلبوی از توابع تربت‌حیدریه به دنیا آمد و در ۲۳ اسفند سال ۱۳۶۳ با مسئولیت فرماندهی تیپ ۱۸ جوادالائمه (ع) در منطقه عملیاتی بدر به شهادت رسید و پیکرش در منطقه عملیات بر جای می‌ماند. سال‌ها بعد پیکر وی در جریان تفحص شهدا شناسایی شد و هم‌زمان با سالروز شهادت حضرت زهرا (س) در سال ۱۳۹۰ به میهن بازگشت.

«پرواز تا بی‌نهایت» نوشته جمعی از نویسندگان/ ارائه توسط حسن یاوری (ستوان یک ارتش)
این کتاب به کوشش علی اکبر حکمن، ‌ قاضی میرسعید، محمد طاهری آذر، رحمت الله سلمان ماهینی با موضوع زندگی شهید عباس بابایی نوشته شده است.
کتاب در سه فصل «کودکی تا انقلاب»، «انقلاب تا رشادت» و «رشادت تا شهادت» به زندگی، رشادت‌ها و ویژگی‌هایی اخلاقی مانند تواضع، دین‌داری، بی‌ریایی و ... در شهید بابایی، از زبان همسر، مادر، نزدیکان و همکاران نظامی و غیرنظامی می‌پردازد.  

«دا» نوشته سیده اعظم حسینی/ ارائه توسط احمد گازری (مسئول روابط عمومی ارتش)
دا، از پرفروش‌ترین کتاب‌های دفاع مقدس در سال‌های اخیر و مجموعه خاطرات زهرا حسینی است. زهرا حسینی در این کتاب، دختر جوان ۱۷ ساله‌ای است که از دوران دفاع مقدس در مناطق جنگی حضورداشته و وقایع و سختی‌های جنگ را با تمام وجود درک کرده است.

«عقیق» نوشته نصرالله محمود زاده/ ارائه توسط احسان هاشم‌پور (ستوان یکم ارتش)
کتاب عقیق داستانی مستند از زندگی سراسر حماسه‌ سردار شهید حاج حسین خرازی فرمانده لشکر مقدس ۱۴ امام حسین (ع) است.
محمود زاده از نویسندگانی که اولین آثارش از دل آتش و خون برخاسته و توسط انتشارات ستارگان درخشان منتشرشده است.  

«جای خالی خاک‌ریز» نوشته محمدحسین سلطانی / ارائه توسط کلثوم قاسم‌زاده
این کتاب شرح خاطراتی جالب و خواندنی محمدحسین سلطانی، یکی از یادگاران جبهه و جنگ و جانباز شیمیایی است که توسط نویسنده معروف خاطرات جنگ، سعید عاکف به نگارش درآمده است.

«پسرک فلافل فروش» تألیف گروه شهید ابراهیم هادی/ ارائه توسط زهرا مقدم (فرهنگی)
این کتاب شامل زندگینامه شهید مدافع حرم محمدهادی ذوالفقاری است که در سال ۱۳۶۷ و در شب شهادت امام هادی متولد شد است. او عاشق امام هادی (ع) است و ارادت خاصی به ایشان داشت و در شهر سامرا نیز به شهادت می‌رسید.  

گفتنی است، در این نشست حجت‌الاسلام یاسین راد مسئول مجتمع فرهنگی و کانون شهدای ارتش ضمن تقدیر از برگزاری این جلسه در پادگان برای همکاری با اداره کتابخانه‌های عمومی در زمینه برگزاری نشست‌های سالانه، مسابقات و برنامه‌های فرهنگی اعلام آمادگی کرد.