شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۳

به مناسبت ایام‌الله دهه فجر در سمنان؛

مسابقه کتابخوانی «سه شهید» برگزار می‌شود

کراپ‌شده - مسابقه كتابخواني «سه شهيد» در سمنان

مسابقه کتابخوانی «سه شهید» با هدف آشنایی مخاطبان با سه تن از قهرمانان انقلاب به همت کتابخانه‌های عمومی سمنان برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی سمنان، به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر، مسابقه کتابخوانی با محوریت «سه شهید» از منابع طرح کتابخوان ماه بهمن برای مخاطبان کتابخانه‌ها، ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان و عموم مردم برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان جهت دریافت سؤالات و شیوه‌نامه شرکت در مسابقه می‌توانند به سایت اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان به آدرس www.semnanpl.ir بخش منابع مسابقات کتابخوانی مراجعه کنند.

این مسابقه فرهنگی از ۱۲ تا ۲۲ بهمن‌ماه در سراسر استان برگزار می‌شود و در خاتمه از برگزیدگان با اهدای جوایز نفیس تقدیر خواهد شد.

کتاب «سه شهید» شامل خاطراتی بکر و کمتر شنیده‌شده از سه فرزند برومند ایران سربلند است که با قلمی شیوا و متنی منسجم برای مخاطب روایت می‌شود. این مستند تاریخی، به شیوه‌ای دل‌نشین و صمیمی به رشته تحریر درآمده است و خواننده را با زندگی شهیدان طیب حاج رضایی، سید علی اندرزگو و محمدعلی رجایی بیشتر آشنا می‌کند.

بیان حقایق ناب تاریخی و معرفی جامع شخصیت‌های ناشناخته و اثرگذار در پاورقی‌های موثق و پی‌درپی این اثر، وجه تمایز «سه شهید» از کتاب‌های مشابه است.

مصاحبه با افراد حقیقی (نزدیکان و خانواده این سه شهید) شاخص اطمینان‌بخشی است که علاوه بر ارزش‌بخشی به صحت گفتار نویسنده، ما را با سبک زندگی آن بزرگواران آشنا می‌کند؛ همچنین با مطالعه این کتاب می‌توان با  قدم‌های استوار طیب، عیّار باایمان دهه ۳۰ و ۴۰ خیابان‌های تهران، دست‌فروشیِ مسئولانه نوجوانی بی‌ادعا و بزرگ (که بعدها رئیس‌جمهور ایران اسلامی شد) و ‌لحظه‌های اضطراب‌انگیز تعقیب و گریز چریک قهرمان انقلابی، مأنوس و همراه شد.