دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۲

در نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهرود مطرح شد؛

لزوم شاداب‌سازی کتابخانه‌های استان برای جذب بیشتر مخاطب

نشست

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان در نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهرود از شاداب سازی کتابخانه‌های استان برای جذب بیشتر مخاطب به‌ویژه کودکان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی سمنان، نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهرود با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و فرماندار شاهرود برگزار شد.

نورعلی غلامحسین نیا سماکوش با تأکید بر لزوم شاداب سازی کتابخانه‌های استان برای جذب بیشتر مخاطب اظهار داشت: در حال حاضر برای نوسازی و شاداب سازی فضای کتابخانه‌ها و رفاه بیشتر کارکنان و اعضای کتابخانه‌های عمومی، تجهیزات مناسب خریداری شده و به‌زودی در کتابخانه‌های سراسر استان توزیع می‌شود. همچنین برای افزایش سطح آگاهی مردم در روستاهای با جمعیت بالای ۱۵۰۰ نفر کتابخانه تأسیس خواهد شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر ساخت کتابخانه عمومی مناسب و مطابق با استانداردها در تمامی شهرهای استان از مهم‌ترین دغدغه‌های این اداره کل است و هم‌اکنون در حال پیگیری ساخت دوباره کتابخانه عمومی خیابان شهید صدوقی شاهرود مطابق با استانداردها هستیم. همچنین با خرید و نصب سامانه‌های گرمایش و سرمایش مناسب در کتابخانه‌های عمومی استان، مشکلات کتابخانه‌ها در این زمینه رفع شده است.

محمدرضا هاشمی، معاون استاندار سمنان و فرماندار شاهرود نیز در این نشست گفت: افزایش سطح آگاهی و مهارت‌های زندگی اسلامی- ایرانی از طریق ترویج فرهنگ مطالعه در شهرها و روستاها موجب توسعه و تولید ثروت در جامعه خواهد شد.

وی با اشاره به گسترش استفاده از فضای مجازی در جامعه بر لزوم به‌کارگیری این فرصت در راستای ترویج و توسعه فرهنگ مطالعه تأکید کرد.

در ادامه ابراهیم موسوی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شاهرود به ارائه گزارشی از فعالیت کتابخانه‌های این شهر پرداخت و گفت: اجرای جشن‌های پیروزی انقلاب اسلامی برای کودکان در کتابخانه‌های عمومی، برپایی ۱۶ نشست کتاب‌خوان و عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی از ویژه‌برنامه‌های دهه فجر این اداره است.

شعبانعلی آشوری، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهرود نیز در این نشست از تشکیل کمیته خرید کتاب در این شهرستان با تأکید بر خرید آثار نویسندگان بومی خبر داد.

در پایان این نشست از حجت‌الاسلام مجید عرب زینلی و حسین افشین منش، نویسندگان شاهرودی با اهدای لوح سپاس تقدیر شد.