شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۵

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس تشریح کرد؛

گرامیداشت نیم‌ قرن فعالیت کتابخانه‌های عمومی فارس

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس

روح‌الله منوچهری از برگزاری ویژه برنامه‌های گرامیداشت دهه مبارک فجر و جشن پیروزی انقلاب در کتابخانه‌های عمومی استان فارس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس، روح‌الله منوچهری با اشاره به تدارک مجموعه کتابخانه‌های عمومی، برای اجرای پرشورتر ویژه برنامه‌های دهه مبارک فجر، اظهار داشت: به منظور تجدید بیعت با آرمان‌های امام راحل و شهدا و همچنین گرامیداشت حماسه انقلاب اسلامی، ویژه برنامه‌های کتابخوانی با محوریت دهه مبارک فجر و جشن انقلاب به صورت گسترده در تمامی کتابخانه‌های عمومی استان اجرا خواهد شد که برگزاری ویژه برنامه بزرگداشت «نیم قرن فعالیت کتابخانه‌های عمومی» استان فارس با محوریت ۵ کتابخانه عمومی با سابقه فعالیت بیش از ۵۰ سال، یکی از شاخص‌ترین برنامه‌های پیش‌بینی شده در ایام دهه فجر است که طی آن از خدمات این کتابخانه‌ها تجلیل خواهد شد.

وی افزود: این ویژه برنامه همزمان با آغاز ایام دهه مبارک فجر از روز ۱۴ بهمن ماه با گرامیداشت خدمات کتابخانه عمومی «محمد رسول الله(ص)» در شهرستان خرامه آغاز می شود و پس از آن نیز به ترتیب آیین گرامیداشت کتابخانه‌های عمومی «ملامحمد شفیع ارسنجانی» و «دکتر جمشید صداقت‌کیش» در شهر آباده، «اندیشه» در شهر اوز و «گنج شایگان» در شهر لار نیز در سطح استانی برگزار خواهد شد.

منوچهری ضمن اعلام برگزاری مسابقه رنگ‌آمیزی با موضوع «من و آقا» ویژه کودکان و نوجوانان، ادامه داد: حضور در گلزار شهدا و غباروبی مزار شهدا نیز از جمله برنامه‌های گرامیداشت دهه فجر است. افزون بر این اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان با همکاری منطقه هوایی شهید دوران شیراز، نشست کتاب‌خوان اختصاصی «نیروی هوایی» را برگزار خواهد کرد.

برگزاری بیش از ۵۰۰ برنامه ویژه انقلاب در کتابخانه های عمومی

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس همچنین از برگزاری بیش از ۵۰۰ ویژه برنامه دهه فجر در کتابخانه‌های عمومی خبر داد و گفت: تجدید بیعت کتابداران با آرمان‌های امام راحل و شهدا، غبارروبی آرامگاه شهدا و دیدار با خانواده شاهد و ایثارگر در شهرستان‌ها، برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان، نقد و معرفی و جمع‌خوانی کتاب‌های انقلاب، برپایی نمایشگاه کتاب، پوستر، عکس و مطبوعات روزشمار انقلاب، شب شعر انقلابی، نشست‌های روایت‌گری انقلاب، برگزاری مسابقات گسترده کتابخوانی با موضوع کتاب‌های انقلاب، آذین‌بندی کتابخانه‌ها و مراسم نمادین اهتزاز پرچم ایران اسلامی در کتابخانه‌ها از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده در کتابخانه‌های عمومی استان فارس است.

روح‌الله منوچهری درباره برنامه‌های انقلابی ویژه کودکان در کتابخانه‌های عمومی نیز توضیح داد: نشست‌های قصه‌گویی و شعرخوانی، معرفی کتاب کودک با موضوع انقلاب اسلامی و شهدا، برگزاری مسابقات نقاشی، طرح نواختن زنگ انقلاب در مدارس، و برپایی نمایش خلاق با موضوع انقلاب نیز از دیگر برنامه‌های این مجموعه برای کودکان و نوجوانان در دهه مبارک فجر خواهد بود.

علاقه‌مندان می‌توانند جدول زمان‌بندی برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی استان در ایام دهه فجر را در پرتال اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس مشاهده کنند.