شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۶

برزگری طی بازدید از کتابخانه عمومی امیرکبیر کرج مطرح کرد؛

ضرورت تولید و انتشار منابع اطلاعاتی برای اعضای روشندل کتابخانه ها

دومین بازدیدبرزگری 10بهمن96 کتابخانه امیرکبیر

سعید برزگری، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز به همراه معاونین و کارشناسان ستاد این استان، ضمن بازدید از کتابخانه عمومی امیرکیبر کرج با کتابداران این کتابخانه دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان البرز، سعید برزگری در این بازدید که روز ۱۰ بهمن ماه ۹۶ انجام شد، ضمن گفت و گو با  کتابدار روشن دل بخش نابینایان کتابخانه امیرکبیر عنوان کرد: باید تلاش کنیم با تعامل با ارگان ها و سازمان هایی مانند بهزیستی، کتابخوانی را در بین روشندلان به به بهترین شکل ترویج کنیم و این امر با داشتن ایده‌های خلاقانه و برنامه‌های منسجم محقق خواهد شد.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز در ادامه افزود: با هماهنگی با تمام سازما ن ها، ارگان ها و نهادهایی که در زمینه تولید و انتشار کتاب بریل، کتاب صوتی و سایر تولیدات مربوط به حوزه روشندلان فعال هستند، می توان ضمن پیشگیری از موازی کاری در این حوزه، در جهت کیفی سازی این تولیدات اقدام موثرتری انجام داد.

برزگری ضمن بررسی شرایط  بخش نابینایان کتابخانه امیر کبیر، خواستار ارائه طرح و بررسی کارشناسانه شرایط راه اندازی استودیو ضبط و تولید فایل صوتی در استان البرز شد و گفت: با تعامل و استفاده از تجربیات دیگر استان های فعال در حوزه تولید فایل صوتی و کتاب های شنیداری و همچنین بررسی اقدامات به روز در این حیطه، آماده دریافت طرحی توجیهی، خلاقانه و رقابت برانگیز در این موضوع هستیم.

در ادامه سرپرست اداره کل، ضمن بازدید و بررسی وضعیت سرمایشی _ گرمایشی بخش کودک، سالن های مطالعه و سالن آمفی تئاتر کتابخانه امیرکبیر، خواستار رفع نواقص موجود و انجام اقدامات عمرانی لازم جهت ارتقاء وضعیت خدمت رسانی این بخش‌ها شد.

وی همچنین در این بازدید، ضمن گفت و گو با کتابداران و اعضای این کتابخانه، در جریان مسائل و مشکلات موجود قرار گرفت و بر حل مشکلات مطرح شده توسط کارشناسان ستاد و رئیس شهرستان در بازه زمانی تعیین شده تأکید کرد.