دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۷

با اعتباری بیش ۷ میلیارد ریال؛

کتابخانه نیمه‌تمام منطقه شاهد دهدشت تکمیل می‌شود

کتابخانه عمومی شهر دهدشت

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد از تکمیل کتابخانه نیمه‌تمام منطقه شاهد شهر دهدشت با تخصیص اعتبار ۷ میلیارد و ۳۰ میلیون ریالی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد، یاسر رحیمیان، سرپرست اداره کل با اعلام این خبر گفت: با اختصاص ۶ میلیارد ریال از سوی بنیاد برکت (وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام) و ۱ میلیارد و سی میلیون ریال از اعتبارات سهم استانی، کار تکمیل این پروژه آغاز شد.

رحیمیان اظهار داشت: پروژه کتابخانه عمومی منطقه  شاهد دهدشت، از مهم‌ترین پروژه‌های فرهنگی شهر، ۴ سال پیش نیمه‌تمام رها شد، به‌گونه‌ای که مشکلات و معضلاتی را برای اهالی منطقه به وجود آورد. خوشبختانه از طریق رایزنی با بنیاد برکت و استانداری استان و نیز با جذب اعتبار لازم، پروژه به پیمانکار واگذار شد. هم‌اکنون عملیات تکمیل این پروژه آغاز شده و امید است اوایل سال آینده به بهره‌برداری برسد.

وی ادامه داد: این پروژه با زیربنای ۸۰۴ مترمربع در سه‌طبقه، مجهز به بخش‌های مخزن، مرجع، سالن‌های مطالعه و کودک است که در صورت تکمیل و بهره‌برداری، به دلیل موقعیت مکانی مناسب می‌تواند جوانان و علاقه‌مندان به کتابخوانی را جذب کند و به ایفای نقشی اثرگذار در ترویج فرهنگ مطالعه بپردازد.

رحیمیان در ادامه از مسئولان بنیاد برکت، نمایندگان شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس، استانداری استان و فرماندار شهرستان کهگیلویه و تمامی حامیان حوزه فرهنگ به‌ویژه کتاب و کتابخوانی، تقدیر کرد.

گفتنی است، کتابخانه منطقه شاهد دهدشت، دومین پروژه کتابخانه عمومی استان است که اعتبار لازم برای تکمیل آن، از سوی بنیاد برکت به کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافته است.