چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۰

به همت مسئول کتابخانه عمومی اروند آبادان برگزار شد؛

قصه‌گویی و جمع‌خوانی کتاب «من نبودم دستم بود» در مدرسه امام علی (ع) اروند

کراپ‌شده - جمع‌خوانی کتاب «من نبودم دستم بود» در مدرسه امام علی (ع) اروند

کتاب «من نبودم دستم بود» از آثار کتاب‌خوان بهمن‌ماه برای جمعی از دانش آموزان مدرسه امام علی (ع) روستای سعدونی آبادان قصه‌گویی و جمع‌خوانی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان، کتاب «من نبودم دستم بود» از آثار کتاب‌خوان بهمن‌ماه برای جمعی از دانش آموزان مدرسه امام علی (ع) روستای سعدونی شهرستان آبادان قصه‌گویی و جمع‌خوانی شد.

احمد ربیعی مسئول کتابخانه عمومی اروندکنار آبادان در ابتدای این نشست با دعوت از دانش آموزان به کتابخوانی و عضویت در کتابخانه‌ها گفت: مطالعه، سرمایه‌ای به نام دانش و آگاهی در اختیار افراد قرار می‌دهد و افراد داری این سرمایه در همه مراحل زندگی موفق خواهند بود.

ربیعی با معرفی این گفت: کتاب «من نبودم دستم بود» به قلم لعیا اعتمادی و تصویرگری نسیم بهاری در ۲۸ صفحه نگاشته شده است؛ این کتاب از مجموعه منابع طرح کتاب‌خوان بهمن‌ماه است که نویسنده آن تلاش می‌کند با شیوه‌ای غیرمستقیم و ایجاد تفکّر انتقادی در کودکان (با خواندن و قضاوتِ رفتارهای صبا کوچولو)، قدرت استدلال مخاطب را تقویت کند. کودک با خواندن این کتاب، پیش از انجام کار ناشایست نتیجه آن را درک کرده و می‌تواند از انجام آن خودداری کند.

وی ادامه داد: کسب مهارت خودکنترلی و شناخت مسئولیت در برابر رفتار و اعمال، اثر آموزشی دیگر مطالعه این کتاب برای کودکان است.

در ادامه این نشست، مرهونی مدیر مدرسه امام علی (ع) روستای سعدونی با اشاره به لزوم ایجاد کتابخانه در مدارس و کلاس‌های درس با هدف گسترش فضای مطالعه، برای همکاری بیشتر مدرسه امام علی (ع) با کتابخانه‌های عمومی اعلام آمادگی کرد.