چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۳

در جلسه انجمن خیران کتابخانه ساز و شورای فرهنگ عمومی شهرستان نیشابور عنوان شد؛

تأکید بر ضرورت ترویج فرهنگ کتابخوانی و تجهیز کتابخانه‌های عمومی

کراپ‌شده - جلسه انجمن خیران کتابخانه ساز و شورای فرهنگ عمومی نیشابور

در جلسه شورای فرهنگ عمومی و انجمن خیران کتابخانه ساز شهرستان نیشابور بر ضرورت ترویج فرهنگ کتابخوانی و تجهیز کتابخانه‌های عمومی تأکید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی، در جلسه شورای فرهنگ عمومی و انجمن خیران کتابخانه ساز شهرستان نیشابور بر ضرورت ترویج فرهنگ کتابخوانی و تجهیز کتابخانه‌های عمومی تأکید شد.

برگزاری جلسه انجمن خیران کتابخانه ساز نیشابور
جلسه انجمن خیرین کتابخانه ساز شهرستان نیشابور با موضوع پیگیری روند ساخت کتابخانه شهر عشق‌آباد و کتابخانه مرکزی نیشابور و با حضور جمعی از مسئولان نهاد و خیران در کتابخانه عمومی دکتر شریعتی نیشابور برگزار شد.
در این جلسه مقرر شد روند ساخت کتابخانه شهر عشق‌آباد با تأمین بودجه لازم برای خرید آهن‌آلات و اجرای عملیات اسکلت‌بندی سرعت بیشتری گیرد و جلسات کارشناسی بیشتری با مسئولان شهرداری نیشابور جهت جانمایی مجدد زمین کتابخانه مرکزی شهرستان واقع در پارک ارغوان، برگزار شود.

در این نشست، دبیر انجمن خیرین کتابخانه ساز نیشابور ابراز امیدواری کرد با تبلیغات و اهتمام بیشتر همه متصدیان حوزه فرهنگی، کمک‌های مادی و معنوی به کتابخانه‌های عمومی به‌ویژه امر کتابخانه سازی، موردتوجه خیرین و واقفان قرار گیرد.

برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی نیشابور

جلسه شورای فرهنگ عمومی نیشابور با حضور جمعی از مسئولان و اعضا در دفتر امام‌جمعه شهرستان برگزار شد. در این نشست ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان و بیان پیشنهاد فعالیت‌های مؤثر در ترویج فرهنگ کتابخوانی بر ضرورت تجهیز کتابخانه‌های عمومی تأکید شد.
سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی نیشابور در این نشست ابراز امیدواری کرد با گسترش فرهنگ مطالعه و توجه بیشتر مسئولان و مردم به اهمیت حضور کتاب در زندگی، شاهد ارتقاء فرهنگ عمومی جامعه باشیم.