چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۵

در نشست تبیین برنامه‌های دهه مبارک فجر اعلام شد؛

عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی کرمان به مناسبت دهه فجر

کراپ‌شده - نشست تبیین برنامه‌های دهه فجر در كرمان

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کرمان در تشریح برنامه‌های این اداره کل در دهه مبارک فجر از عضویت رایگان مخاطبان در کتابخانه‌های عمومی استان به مناسبت دهه فجر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی کرمان، محمدجواد حسین زاده مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کرمان با اشاره به سالگرد سی و نهمین دهه مبارک فجر گفت: با توجه به رسالت کتابخانه‌های عمومی در ترویج و نشر ارزش‌های انقلاب اسلامی و ضرورت استفاده از ظرفیت دهه مبارک فجر، عضویت در همه کتابخانه‌های عمومی استان در روز شنبه ۱۴ بهمن برای عموم، رایگان خواهد بود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کرمان با دعوت از اهالی کرمان برای استفاده از سامانه آنلاین مدیریت کتابخانه‌های عمومی گفت: هم استانی‌های عزیز می‌توانند با انتخاب طرح «عضویت سراسری» و «عضویت در یک کتابخانه» از امکان جستجو و امانت منابع همه کتابخانه‌های استان بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری برنامه‌های فرهنگی با موضوع انقلاب اسلامی در کتابخانه‌های عمومی، افزود: برگزاری بیش از ۱۰۰ نمایشگاه کتاب و نشست کتاب‌خوان و جلسات نقد و بررسی کتاب با محوریت انقلاب اسلامی از فعالیت‌های دیگر کتابخانه‌های استان در دهه فجر است.

حسین زاده با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ مطالعه منابعی با موضوع شناخت انقلاب اسلامی و شخصیت امام خمینی (ره)، بنیان‌گذار این انقلاب افزود: در همین راستا به برگزاری مسابقات متعدد کتابخوانی ویژه گرامیداشت یاد و خاطره شهدای معظم انقلاب اسلامی در سطوح استانی و شهرستانی اقدام خواهیم کرد.

وی ادامه داد: تهیه و توزیع بروشور با موضوع انقلاب اسلامی، برگزاری نشست تخصصی بانوان با موضوع «نقش محوری بانوان در خانواده»، دیدار با خانواده معظم شهدا و بانوان معلول مرکز توان‌بخشی و اهدای کتاب به این مخاطبان، همچنین تجدید میثاق با آرمان‌های امام (ره) و شهدای گران‌قدر بخشی از برنامه‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی کرمان در سی و نهمین دهه فجر انقلاب اسلامی است.