چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۶

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان عنوان کرد؛

کتابداران از ارکان مهم فرهنگ‌سازی در جامعه هستند

کراپ‌شده - نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستا

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان در جمع کتابداران استان گفت: کتابداران از ارکان مهم فرهنگ‌سازی جامعه هستند و نقش مؤثری در هدایت مخاطبان به سمت مطالعه دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی سیستان و بلوچستان، آیت‌الله سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان و امام‌جمعه زاهدان در نشستی با حضور جمعی از روسای ادارات شهرستان‌ها، کتابداران و کارشناسان ستادی اداره کل کتابخانه‌های عمومی سیستان و بلوچستان گفت: باید فرهنگ مسئولیت‌پذیری در میان اعضای خانواده تقویت شود تا شاهد رشد و ارتقاء جامعه باشیم.

وی افزود: کتابداران از ارکان مهم فرهنگ‌سازی در جامعه هستند و نقش مؤثری در هدایت مخاطبان به سمت مطالعه دارند.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان ادامه داد: بچه‌ها و والدین باید مسئولیت‌پذیر باشند تا هنجارهای جامعه گسترش یابد و به ناهنجاری تبدیل نشود.

آیت‌الله سلیمانی افزود: سیستم آموزشی ما نیازمند تحول است و بخشی از این تحول به عهده کتابداران است.

امام‌جمعه زاهدان افزود: معرفی کتاب به مخاطبان باید با سن و ویژگی‌های آنان متناسب باشد، همچنین دسترسی کودکان به کتاب‌های ویژه این گروه سنی از اهمیت زیادی برخوردار است و باید موردتوجه قرار گیرد.

همچنین کارشناسان ستادی، روسای ادارات شهرستان‌ها و کتابداران کتابخانه‌های عمومی سیستان و بلوچستان با حضور در دوره آموزشی کتابخانه‌های عمومی با مبانی و روش‌های پایدارسازی خانواده، فرهنگ فرزندپروری و نقد، مرور و معرفی کتاب در کتابخانه‌های عمومی آشنا شدند.

اسفندیار زیدآبادی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی سیستان و بلوچستان دراین‌باره گفت: این دوره آموزشی ۳۰ ساعته با هدف ارتقاء سطح دانش کتابداران و کارکنان طی ۳ روز در شهرستان زاهدان برگزار شد.

وی با تأکید بر بهره‌گیری از استادان مجرب دانشگاهی برای تدریس مباحث این دوره آموزشی گفت: این دوره آموزشی با حضور ۱۵۰ تن از کتابداران، روسای ادارات شهرستان و کارشناسان ستادی برگزار شد.

وی با اشاره به ضرورت به‌روزرسانی دانش کتابداران، مدیران و کارکنان نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، افزود: در پایان این دوره آموزشی، ضمن برگزاری آزمون نهایی، گواهی آموزشی برای شرکت‌کنندگان صادر شد.

زیدآبادی ادامه داد: برگزاری کارگاه قصه‌گویی با حضور بیش از ۶۰ تن از کتابداران بخش کودک کتابخانه‌های عمومی در ماه گذشته از دوره‌های آموزشی دیگر استان بود که در زاهدان برگزار شد.