چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۷

در حاشیه افتتاح «کافه کتاب» و «کتابخانه دیجیتالی» دبیرستان شاهد آمنه (س) بجنورد برگزار شد؛

کارگاه‌ آموزشی شعر و داستان‌نویسی به همت کتابدار بجنوردی

کراپ‌شده - کارگاه‌ شعر و داستان‌ به همت کتابدار بجنوردی

کتابدار کتابخانه عمومی امام رضا (ع) در سالروز ولادت حضرت زینب (س) ضمن حضور در مراسم افتتاح «کافه کتاب» و «کتابخانه دیجیتالی» دبیرستان شاهد آمنه (س) بجنورد به برگزاری کارگاه آموزشی شعر و داستان‌نویسی در این مدرسه اقدام کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی،  میثم مهرنیا، کتابدار کتابخانه عمومی امام رضا (ع) در سالروز ولادت حضرت زینب (س) ضمن حضور در مراسم افتتاح «کافه کتاب» و «کتابخانه دیجیتالی» دبیرستان شاهد آمنه (س) بجنورد به برگزاری کارگاه آموزشی شعر و داستان‌نویسی در این مدرسه اقدام کرد.

مهرنیا در این افتتاحیه با اشاره به نقش کتاب در زندگی و سرنوشت یک جامعه گفت: حضرت زینب (س) بانویی فاضل و دانشمند بود که توانست با بیان شیوای خود واقعه‌ کربلا را به‌خوبی تبیین و ماندگار کند.
وی افزود: کتابخانه، دانشگاهی است که می‌تواند دختران و پسرانی زینبی و حسینی پرورش دهد، چراکه کتاب همواره نقشی ارزشمند در زنده نگه‌داشتن چراغ روشنگری ائمه (ع) اطهار داشته است.
کتابدار کتابخانه عمومی امام رضا (ع) گفت: حضور دانش‌آموزان در کارگاه‌های شعر و داستان‌نویسی با تقویت خلاقیت و توانایی نوشتن، باعث انس بیشتر این دسته از مخاطبان با کتاب می‌شود.

گفتنی است؛ مهرنیا، کتابدار کتابخانه عمومی امام رضا (ع) از نویسندگان و شاعران خوش‌قریحه بجنوردی است که تاکنون فعالیت‌های متنوعی برای اعتلای فرهنگ کتاب و کتابخوانی استان انجام‌شده است.