چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۹

با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی در استان مرکزی صورت گرفت؛

اقدامات روسای ادارات شهرستان‌ها در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بررسی شد

کراپ‌شده - اقدامات استان مركزي در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی

جلسه بررسی اقدامات روسای ادارات شهرستان‌ها در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با حضور احمدی، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی و چند تن از کارشناسان ستادی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، جلسه بررسی اقدامات روسای ادارات شهرستان‌ها در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با حضور احمدی، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی و چند تن از کارشناسان ستادی برگزار شد.

احمدی در ابتدای این جلسه گفت: دستگاه‌های اجرایی استان بر اساس برنامه‌ها و مأموریت‌های محوله به پیگیری اهداف طرح پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی، مکلف هستند.

وی افزود: اجرای برنامه‌هایی در زمینه پیشگیری از طلاق، پیشگیری و درمان اعتیاد، اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی در سکونتگاه‌های غیررسمی و آشنایی با آسیب‌های فضای مجازی، بخشی از این طرح است.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی ادامه داد: تأکید رهبر معظم انقلاب (مدظله‌العالی) بر پیشگیری و درمان آسیب‌های اجتماعی مانند اعتیاد، طلاق، حاشیه‌نشینی، بی‌بندوباری و مناطق بحرانی نشان از وجود این معضلات دارد.

در ادامه این نشست، سعید صحتی کارشناس امور کتابخانه‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی با اشاره به مفاد تعهدنامه کتابخانه‌های عمومی استان در راستای طرح پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی از کارشناسان درخواست کرد در اسرع وقت، نسبت به ارائه گزارش اقدامات خود در این حوزه اقدام کنند.

بررسی عملکرد و اقدامات روسای ادارات شهرستان‌ها در خصوص میزان پیگیری و به‌کارگیری اقدامات خلاقانه در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، بخش دیگری از این نشست بود.