دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۵

نشست های کتاب‌خوان و جمع خوانی رهاورد زمستانی کتابخانه های عمومی داراب؛

سی کتاب خواندنی در کتابخانه های عمومی داراب فارس معرفی شد

برنامه های کتابخوانی داراب فارس

به منظور ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی، کتابخانه های عمومی شهرستان داراب فارس میزبان سه نشست کتاب‌خوان و سه نشست جمع  خوانی شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، کتابخانه های عمومی «فرهنگ» شهر فورگ، شهید محمد اسلامی نسب روستای لایزنگان، «شهدا» جنت شهر و غلامحسین فرخنده شهرستان داراب در یکماه گذشته با برگزاری ویژه برنامه های کتابخوانی و معرفی ۳۰ کتاب خواندنی، پذیرای علاقه مندان به کتاب و کتاب‌خوانی شدند.

دونشست کتابخوان کتابخانه ای در کتابخانه عمومی فرهنگ فورگ

پنجمین و ششمین نشست کتاب‌خوان کتابخانه عمومی فرهنگ فورگ از جمله برنامه های دی ماه شهرستان داراب بود که ویژه نوجوانان پسر و بانوان خانه دار نوسواد و با معرفی دوازده عنوان کتاب در کتابخانه برگزار شد؛ به طوری ئکه در این نشست ها شش عنوان کتاب با موضوعات ادبیات و رمان توسط نوجوانان به اشتراک گذاشته شد و بانوان خانه دار نیز  شش کتاب خواندنی در زمینه های آموزشی و علمی و روان شناسی را معرفی کردند.

کتاب های  «جزیره»، «از ظهور جهان تا جهان پس از ظهور»، «داستان رستم وسهراب»، «قصه های شاهنامه»، «قنات مظهر روشنایی» و «بچه های کشتی رافائل» شش کتاب ارائه شده در نشست کتاب‌خوان نوجوانان بود که به محمدجواد معصومی، محمد امین نوری، علی اکبر رنجبر، امیرحسین نریمانی و عباس محمد زاده به ترتیب آن ها را بررسی و معرفی کردند. همچنین  شش کتاب «یائسگی به زبان آدمیزاد»، «بهبود روابط زناشویی به زبان آدمیزاد»، «بارداری به زبان آدمیزاد»، «عمر طولانی به زبان آدمیزاد»، «آموزش دستشویی رفتن به کودکان» و «کلیدهای برخورد با لکنت زبان در کودکان را نیز به ترتیب زهرا سلمانی، بتول سلمانی، صغری پورقلی، صغری فتحی، مهشید زینلی و نجمه آبسالان به اشتراک گذاشتند.

دبستان جانبازان جنت شهر داراب میزبان نشست کتاب‌خوان

در همین راستا، با ارائه و معرفی ۱۳ کتاب خواندنی، چهارمین نشست کتاب‌خوان مدرسه ای کتابخانه عمومی شهدای جنت شهر در دبستان جانبازان این شهر برپا شد.

در این نشست رضا دامیده و امیرحسین صحرانورد کتاب های «امام موسی کاظم (ع)» و «تبر طلایی و فرشته مهربان» را به اشتراک گذاشتند و امیر حسین اکبری و محمد امین یوسفی نیز به ترتیب خواندن کتاب های «سیزده ساله  ها» و «باب اسفنجی» را به دوستان خود توصیه کردند. در ادامه همچنین کتاب های «مثنوی معنوی»، «رستم و اکوان دیو»، «قصه ای از کلیله و دمنه»، «سردار شجاع» و «خوش مزه ترین کلوچه» توسط علی فولاد، محمد علی غفوری، امیر حسین شاه میرزایی، ابوالفضل یزدانپرست و علی رضا رسولی ارائه شد. امیر خسروی زاده، علی رضا عابدی، علی رشید و محمد علی نظافت نیز دیگر افراد کتاب خوان این دیدار بودند که به ترتیب کتاب های «امام حسین (ع)، سرور بی سر»، «سفر های گالیور»، «قصه های کلیله و دمنه» و «الاغی که حرف می زند» را به دوستان خود معرفی کردند.

سه نشست جمع خوانی و قصه گویی رهاورد زمستانی کتابخانه های عمومی داراب

کتابخانه عمومی شهید سردار محمد اسلامی نسب لایزنگان داراب نیز در نشستی با حضور اعضای کودک، کتاب «دهکده کوچک نوفل لوشاتو» را جمع خوانی کرد. این کتاب که با وقایع بهمن ماه و حضور امام خمینی در دهکده نوفل لوشاتو فرانسه مناسبت داشت برای آگاهی قشر کودکان و نوجوانان خوانده شد.

کتابخانه عمومی شادروان غلامحسین فرخنده نیز در اولین هفته بهمن ماه شاهد گردهمایی کودکانه بود. در این نشست علاوه بر شعرخوانی دانش آموزان با موضوع حضرت زینب (س)، کتاب «یاران آفتاب» از مجموعه کتاب های آرزوهای آسمانی نوشته محمد یوسفیان با موضوع ظهور حضرت مهدی(عج)   برای کودکان قصه گویی شد. همچنین در ادامه این نشست جوایز نفرات برتر مسابقه نقاشی دانش آموزان آموزشگاه شهید خالقی نیز به آن ها اعطا شد.

همچنین در نشستی دیگر دو کتاب «شیر کتابخانه» و «روزی که مدادشمعی ها به خانه برگشتند» در کتابخانه شادروان غلامحسین فرخنده جمع خوانی شد. در این گردهمایی که با حضور کودکان عضو کتابخانه همراه بود، فاطمه همانند، حدیثه عابدی، فاطمه جباری، زهرا حدادی و فاطمه عبدالهی جمع خوانی کتاب «شیر کتابخانه» نوشته میشل نودسن را عهده دار شدند و حسن نعمتی، محمدامین کهن و پیام علیخانی نیز با همکاری کتابدار کتابخانه کتاب «روزی که مدادشمعی ها به خانه برگشتند» نوشته درو دی والت را جمع خوانی کردند.