دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰

در جلسه شورای امربه‌معروف و نهی از منکر کتابخانه‌های عمومی سمنان مطرح شد؛

ضرورت نهادینه شدن فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر در کتابخانه‌های عمومی

کراپ‌شده - جلسه شورای امربه‌معروف کتابخانه‌های سمنان

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی سمنان گفت: فریضه شرعی و اخلاقی امربه‌معروف و نهی از منکر باید در کتابخانه‌های عمومی نهادینه شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی سمنان، جلسه شورای امربه‌معروف و نهی از منکر کتابخانه‌های عمومی سمنان با حضورنورعلی غلامحسین نیا  سماکوش، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی سمنان و جمعی از اعضا برگزار شد.

سماکوش مدیرکل کتابخانه‌های عمومی سمنان در این نشست گفت: کتابداران نقش بسزایی در ترویج فرهنگ مطالعه و جذب مخاطبان برعهده دارند و رفتارشان برای مخاطبان مهم است.

وی با اشاره به ضرورت نهادینه شدن فریضه شرعی و اخلاقی امربه‌معروف و نهی در کتابخانه‌های عمومی، افزود: کتابداران باید ضمن راهنمایی مراجعان برای انتخاب کتاب مناسب، پاسخگوی سؤالات آنان باشند.

سماکوش ضمن تأکید بر ضرورت استفاده از پوشش مناسب توسط مراجعان کتابخانه‌های عمومی گفت: در مواجهه با مراجعانی با پوشش نامناسب، باید با تذکر زبانی و برخورد صحیح، وارد عمل شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی سمنان از تهیه فرم‌های نظرسنجی از مخاطبان در خصوص رفتار کتابداران استان در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

وی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزش تخصصی برای کارکنان و کتابداران در سال آینده، افزود: دوره آموزش جذب مخاطب برای کتابداران با حضور اساتید باتجربه برگزار خواهد شد.