دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۸

در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی در مناطق کم‌برخوردار صورت گرفت؛

حضور کتابداران کتابخانه امام علی (ع) در مدارس مناطق محروم مشراگه رامشیر

کراپ‌شده - کتابداران کتابخانه امام علی (ع) در مناطق محروم رامشی

کتابداران کتابخانه امام علی (ع) با حضور در مدارس مناطق محروم و روستایی، کودکان و نوجوانان مشراگه رامشیر را به مطالعه، تشویق کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی رامشیر از حضور کتابداران کتابخانه امام علی (ع) مشراگه در مدارس مناطق محروم با هدف آموزش شیوه‌های خواندن و تشویق کودکان و نوجوانان به مطالعه خبر داد.

حیدر حیدری گفت: روستاها و مناطق کم برخوردار زیادی در حاشیه شهر مشراگه قرار گرفته‌اند که از امکانات فرهنگی مانند کتابخانه عمومی و مراکز فرهنگی محروم هستند.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی رامشیر ادامه داد: کتابداران کتابخانه امام علی(ع) در قالب برنامه‌های فرهنگی با حضور در مناطق روستایی و کم برخوردار به اجرای فعالیت‌های متنوع و جذابی مانند اهدای کتاب، معرفی کتاب و قصه‌گویی برای کودکان و نوجوانان می‌پردازند.

وی افزود: محمد سلطانی و زینب شریفی دو کتابدار فعال کتابخانه امام علی (ع) هستند که در سال جاری با حضور در روستاهای بیت باوی، بیت خلاف، بیت سوادی، بیت سیوان، ام الصخر، شاوه بیت منصور،  اگله، بانه خدمات فرهنگی زیادی به مردم این مناطق ارائه کردند.

وی افزود: کتابداران با اجرای برنامه‌های فرهنگی متناوب و منظم مانند توزیع کتاب‌های ویژه کودکان و نوجوانان و بروشورهایی با موضوع ارتباط والدین با کودکان، تلاش می‌کنند ضمن رواج فرهنگ مطالعه، بخشی از مشکلات و آسیب‌های اجتماعی این مناطق کاهش دهند.