دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۹

با هدف تشریح برنامه‌های دهه فجر صورت گرفت؛

تشکیل جلسه کمیته برنامه‌ریزی بزرگداشت دهه مبارک فجر در لرستان

کراپ‌شده - کمیته برنامه‌ریزی دهه مبارک فجر در لرستان

جلسه کمیته برنامه‌ریزی بزرگداشت دهه مبارک فجر با حضور جمعی از معاونان، کارشناسان ستادی و کتابداران کتابخانه‌های عمومی شهرستان خرم‌آباد در اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان، جلسه کمیته برنامه‌ریزی بزرگداشت دهه مبارک فجر با حضور جمعی از معاونان، کارشناسان ستادی و کتابداران کتابخانه‌های عمومی شهرستان خرم‌آباد در اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان برگزار شد.

 رضا مختارپور معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان، هدف از تشکیل این کمیته را برنامه‌ریزی و هماهنگی بیشتر جهت برگزاری برنامه‌های ایام‌الله دهه مبارک فجر در استان عنوان کرد و گفت: امیدواریم با همفکری اعضای این کمیته، شاهد برگزاری مطلوب برنامه‌های سالروز پیروزی انقلاب در کتابخانه‌های عمومی استان باشیم.

وی با تأکید بر اینکه «در شرایط حساس کنونی وظیفه همگی ما این است که جشن پیروزی انقلاب در را هر سال را باشکوه‌تر از سال قبل برگزار کنیم» افزود: اغتشاشات اخیر نشان داد که اگر آرمان‌ها و دستاوردهای پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در سال ۵۷  به دست فراموشی یا کاهلی سپرده شود می‌تواند تبعات نامطلوبی در پی داشته باشد.  

مختارپور تصریح کرد: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، سعی می‌کند با سهیم شدن در این رویداد بزرگ ملی و برنامه‌ریزی دقیق، فعالیت‌هایی درخور این رویداد مهم فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی استان اجرا کند.

در ادامه جلسه برنامه‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان در ایام‌الله دهه فجر در قالب سه سطح استانی، شهرستانی و کتابخانه‌ای، پس از بحث و بررسی به تصویب اعضا رسید.

برگزاری مسابقه کتابخوانی سراسری با موضوع پیروزی انقلاب اسلامی، دیدار با خانواده شهدا و غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدا، برگزاری عصر شعر با موضوع انقلاب، برگزاری مراسم روایت گری انقلاب، رونمایی از تازه‌های نشر با موضوع انقلاب اسلامی، معرفی کتاب با موضوع انقلاب اسلامی از رادیو لرستان، برگزاری مسابقه نقاشی، برپایی نمایشگاه کتاب و اجرای طرح آزمایشی ایستگاه رادیویی اینترنتی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان خرم‌آباد از مهم‌ترین و فعالیت‌های کتابخانه‌های عمومی لرستان در ایام دهه مبارک فجر است.