دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۲

در آستانه دهه فجر انقلاب اسلامی صورت گرفت؛

حضور دبیرکل نهاد در جشن زادروز فرزند شهید مدافع حرم

سالروز تولد فرزند شهید مدافع حرم

در آستانه دهه فجر انقلاب اسلامی، علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور، با حضور در بخش نابینایان کتابخانه آیت الله خامنه ای قم، با خانواده شهید مجید عسگری از شهدای مدافع حرم دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور، دوشنبه ۹ بهمن ماه، با همراهی حجت الاسلام والمسلمین جباری، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قم، سیداحمد آقامیری مدیرآموزش و پرورش استثنایی استان قم، با حضور در کتابخانه حضرت آیت الله خامنه ای شهر قم، با خانواده شهید مجید عسگری دیدار کرد.

علیرضا مختارپور در این دیدار که با قرائت وصیت نامه شهید مجید عسگری و اشعاری درباره مقام و منزلت شهیدان مدافع حرم برگزار شد، ضمن گفتگوی صمیمانه و دلجویی از خانواده شهید مجید عسگری، در جشن زادروز فرزند روشندل این شهید والا مقام مدافع حرم، که در بخش نابینایان کتابخانه آیت الله خامنه ای برگزار شد، حضور پیدا کرد و ساعاتی را به گفتگو با کودکان و نوجوانان روشندل عضو این کتابخانه پرداخت.

 دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در این دیدار طی سخنانی عنوان داشت: شهدا مفاخر و میراث گرانبها و ارزشمند کشور اسلامی به شمار می روند و خانواده های معزز آنان نیز همچون نگینی گرانبها و سرمایه ای عظیم در بین ما هستند و خون شهیدان است که حافظ ما و نظام اسلامی است.

وی همچنین از تولید کتابهای بریل و گویا برای استفاده نابینایان  سراسر کشور ابراز خرسندی کرد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری نیز با ابراز خرسندی از حضور دبیرکل نهاد در این مراسم، عنوان کرد: حضور صمیمانه آقای مختارپور در بین فرزندان شهید و دیگر اعضای روشندل و همچنین تقدیر ایشان از فرزند شهید مدافع حرم، حقیقتا روحیه‌ بخش و پر از انرژی مثبت بود.

وی از این فضای دوستانه و صمیمیت ایجاد شده به عنوان خاطره ای دلپذیر و ماندگار برای همه کودکان و نوجوان بینا و روشندل به ویژه فرزند معزز شهید یاد کرد و گفت: با حمایت‌ها و پیگیری های این اداره کل و همینطور به همت کتابداران پرتلاش بخش نابینایان توانسته ایم تا حدودی نیازهای مطالعاتی این قشر عزیز را فراهم کنیم و این فعالیت‌ها باعث شده تا این بخش بیشتر از گذشته مورد توجه مسئولین و رسانه ها و روشندلان سراسر کشور قرار گیرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قم با اشاره به نیازسنجی صورت گرفته توسط کتابداران بخش نابینایان این کتابخانه از گروه هدف خود، این اقدام را گامی موثر برای برنامه‌ریزی مناسب جهت تولید کتاب های بریل و گویا گام عنوان کرد.

حسن عبدلی، مسئول بخش نابینایان این کتابخانه نیز  در این دیدار، با اشاره به حضور فعال فرزندان این شهید در کتابخانه گفت: در روزهای پایانی عمرگروهک تکفیری داعش باخبرشدیم پدر بزرگوار این عضو فعال در درگیری با تروریست ها به فیض شهادت رسیده‌اند. به همین خاطر پیشنهاد شد که در سالروز تولد این کودک، جشنی با حضور خانواده معزز شهید و دیگر اعضای کتابخانه برپا شود. فرزند نابینای شهید بزرگوار، مجید عسگری، عضو فعال این بخش هستند که برای امانت کتاب و شرکت در برخی از برنامه‌ها به کتابخانه می‌آمدند.

ادامه این مراسم نیز با شعرخوانی، قصه گویی و معرفی کتاب از سوی اعضای کتابخانه و همچنین دیدار و گفتگوی دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با کتابداران کتابخانه حضرت آیت الله خامنه ای شهر قم همراه بود.