یکشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۰

در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی صورت گرفت؛

تشریح برنامه‌های کمیته «کتاب و کتابخوانی» ستاد گرامیداشت دهه فجر استان یزد

کراپ‌شده - برنامه‌های کمیته «کتاب و کتابخوانی» ستاد دهه فجر یزد

نخستین جلسه کمیته «کتاب و کتابخوانی» ستاد گرامیداشت دهه فجر استان یزد با حضور مدیرکل کل کتابخانه‌های عمومی یزد و معاون ستاد دهه فجر یزد در سالن اجتماعات فرمانداری بافق برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی یزد، نخستین جلسه کمیته «کتاب و کتابخوانی» ستاد گرامیداشت دهه فجر استان یزد با حضور رقیه دوست فاطمی‌ها، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی یزد؛ سعید زارع، معاون ستاد دهه فجر استان و جمعی از مسئولان یزد در سالن اجتماعات فرمانداری بافق برگزار شد.

رقیه دوست فاطمی‌ها، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی یزد در ابتدای این جلسه با تبریک سی و نهمین طلوع بهار انقلاب اسلامی، گفت: از سال گذشته کمیته‌ای باعنوان «کتاب و کتابخوانی» به کمیته‌های ۲۹‌ گانه دهه فجر استان افزوده شده است که مسئولیت آن بر عهده اداره کل کتابخانه‌های عمومی است.

وی افزود: این کمیته موفق شد در اولین سال فعالیتش با اجرای برنامه متنوع فرهنگی و شاد، رتبه برتر کمیته‌های استانی را به خود اختصاص داد.

دوست فاطمی‌ها با تشریح بخشی از برنامه‌های کمیته کتاب و کتابخوانی ستاد دهه فجر استان یزد در سال جاری گفت: دیدار با خانواده شهدا، خاطره‌گویی در کتابخانه‌ها، افتتاح کتابخانه حاج علی‌اکبر محبوبی در شهرستان مهریز، بازگشایی کتابخانه‌های عمومی رئیس فرهمند شهرستان یزد و آیت‌الله فاضل شهرستان اردکان، برگزاری مسابقه نقاشی ۲۰ آفرین در همه کتابخانه‌های استان و برگزاری شب‌شعر «رد پای بهار» در اردکان، از مهم‌ترین فعالیت‌های این کمیته است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی یزد، تصریح کرد: حضور پرشور کارکنان و کتابداران کتابخانه‌های استان در راهپیمایی ۲۲ بهمن و برپایی غرفه کتابخانه‌ها در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن در شهرستان‌ها از دیگر برنامه‌هایی است که در قالب فعالیت‌های کمیته کتاب و کتابخوانی در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اجرا خواهد شد.

سعید زارع، معاون ستاد دهه فجر استان یزد نیز در این جلسه با اشاره به چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی گفت: از ابتدای انقلاب، دشمنان برای پایان نظام اسلامی روزشماری کرده‌اند و کار انقلاب را تمام‌شده دانسته‌اند، اما با وحدت و حضور مردم هم‌اکنون شاهد ورود  انقلاب اسلامی به چهلمین سال عمر خود هستیم.

وی تصریح کرد: این انقلاب عطیه الهی است و نعمت بی‌بدیل و میراثی است که با خون شهدا آبیاری شده و همه ما وظیفه‌داریم با رفتار و عمل انقلابی خود در حفظ و حراست آن بکوشیم.

زارع گفت: کتاب بزرگ‌ترین معجزه الهی است و اهمیت کتاب و کتابخوانی به هویت معجزه بزرگ اسلام برمی‌گردد و تمام ادیان بزرگ الهی نیز از طریق کتاب جاودانه شده‌اند.

معاون ستاد دهه فجر استان با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) بر مطالعه تصریح کرد: همه ما باید در انتقال پیام انقلاب بکوشیم و یکی از راهکارهای عملی این اقدام، ترویج مطالعه و انس با کتاب است.

زارع با اشاره به اختصاص فعالیت یکی از کمیته‌های ۳۰ گانه بزرگداشت دهه فجر به موضوع کتاب و کتابخوانی گفت: فعالیت‌های این کمیته می‌تواند به تبیین مبانی نظری انقلاب اسلامی به‌شکلی مؤثر کمک کند.

گفتنی است، جلسه کمیته «کتاب و کتابخوانی» ستاد دهه فجر استان یزد، هم‌زمان با سفر مدیرکل و کارشناسان کتابخانه‌های عمومی استان و رؤسای ادارات کتابخانه‌های شهرستان‌ها به بافق و پس از برگزاری جلسه شورای اداری این اداره کل برگزار شد.