یکشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۳

در بازدید از کتابخانه‌های عمومی چناران مطرح شد؛

تأکید فرماندار چناران برای پیگیری وضعیت کتابخوانی در شهرستان

کراپ‌شده - تأکید فرماندار چناران بر پیگیری کتابخوانی

پرویزیان، فرماندار چناران در بازدید از کتابخانه‌های عمومی این شهرستان، گفت: همه مسئولان برای نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی باید همدل باشند و در راستای پیشرفت و تجهیز این مراکز تلاش کنند.  

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی، پرویزیان فرماندار چناران با همراهی بخشدار گلبهار، شهردار گلبهار، شهردار گلمکان، رئیس شورای اسلامی شهر گلمکان و سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی این شهرستان چناران از روند فعالیت کتابخانه‌های عمومی بازدید کرد.
پرویزیان، فرماندار چناران در این بازدید گفت: همه مسئولان برای نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی باید همدل باشند و در راستای پیشرفت و تجهیز این مراکز تلاش کنند.

وی ضمن ابراز خرسندی از فعالیت‌های اداره کتابخانه‌های عمومی استان در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی گفت: کتاب برای دست‌یابی به اهداف بزرگ، مانند یک ریسمان عمل می‌کند؛ با مطالعه کتاب می‌توانیم برای دستیابی به اهدافی بلند، برنامه‌ریزی کنیم.  

فرماندار شهرستان چناران افزود: کتابخوانی تأثیری زیادی بر پیشرفت سطح آگاهی مردم و پیشبرد اهداف متعالی یک جامعه دارد.

فرماندار شهرستان چناران پس‌ازاین بازدید با حضور در شهرداری و شورای اسلامی گلمکان گفت: تعامل و همکاری شهرداری‌ها و اداره کتابخانه‌های عمومی امری ضروری است.

وی کتابخانه‌های عمومی را قطب فرهنگی هر جامعه دانست و خواهان پرداخت به‌موقع سهم نیم درصد آن شد.

تقدیر سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی چناران از شهردار

مریم نوروزی سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی چناران از هادی باروئی، شهردار چناران به پاس توجه به کتابخانه‌های عمومی، تقدیر کرد.

مریم نوروزی در این نشست با تقدیر از شهردار چناران به‌پاس ارائه خدمات ارزنده به اداره کتابخانه‌های عمومی این شهرستان، گفت: دکتر بارویی، با همکاری مناسب برای پرداخت به‌موقع سهم نیم درصد، زمینه را برای رشد کتابخوانی در این شهرستان همواره می‌کند.

وی با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ مکتوب در مقابل فرهنگ شفاهی، بر ضرورت احداث کتابخانه‌ای‌ دیگر در شهر تأکید کرد و افزود: شهرداری چناران برای افزایش سرانه کتابخوانی در میان شهروندان از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.

وی با تقدیر از افزایش اعتبار امور فرهنگی در شهرداری چناران گفت: اقدام برای افزایش انگیزه جامعه در راستای کتابخوانی، امری ضروری بوده و توجه شهردار در سیاست‌گذاری فرهنگی و همکاری با کتابخانه‌های عمومی عملی ارزشمند است.

گفتنی است، نام‌گذاری یکی از فضاهای بازی کودکان چناران با عنوان «کودک کتابخوان» از مصوبات این نشست بود.